11-esekkel a Bayerné a Szuperkupa

A Bajnokok Ligája-győztes Bayern München 2-2-re végződött hosszabbítás után, büntetőkkel legyőzte az előző szezonban Európa Ligát nyert Chelsea-t péntek este Prágában, ezzel története első Európai Szuperkupáját hódította el.

A trófeát eddig német csapatnak még soha nem sikerült megnyernie.

A prágai összecsapás nagy fordulatokat hozott, a Chelsea korán megszerezte a vezetést Fernando Torrres góljával, a Bayern azonban a második félidő elején egyenlített a frissen az év játékosának megszavazott Franck Ribery révén, ezzel kiharcolta a hosszabbítást. A ráadásban a közben emberhátrányba került angolok hamar ismét a maguk javára fordították az állást (Eden Hazard), de az utolsó pillanatban ismét sikerült egyenlíteniük a németeknek (Javi Martínez) a hosszabbítás hosszabbításában. A bajor csapat ezután a büntetőpárbajt is megnyerte 5-4 arányban - az egyedüliként rontó Romeu Lukaku az utolsó tizenegyest rontotta el.

A müncheni gárda nyáron munkába állt vezetőedzője Josep Guardiola első trófeáját nyerte új csapatával.

Bayern München (német)-Chelsea (angol) 2-2 (0-1, 1-1, 1-2) - tizenegyesekkel: 5-4

Prága, Eden Stadion, 21 ezer néző, v.: Jonas Eriksson (svéd)
gólszerző: Ribéry (47.), Martínez (121.), illetve Torres (8.), Hazard (93.)
kiállítva: Ramires (85.)
sárga lap: Ribéry (23.), Boateng (84.), illetve Cahill (41.), Ramires (64., 85.), David Luiz (66.), Torres (90.), Lukaku (99.), Cole (118.), Ivanovic (120.)
Bayern München: Neuer - Rafinha (Martínez, 56.), Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Robben (Shaqiri, 96.), Müller (Götze, 71.), Kroos, Ribéry - Mandzukic
Chelsea: Cech - Ivanovic, Cahill, David Luiz, Cole - Ramires, Lampard - Schürrle (Mikel, 87.), Oscar, Hazard (Terry, 113.) - Torres (Lukaku, 98.)