Vulkánt kutat a robothelikopter
A vulkánok aktivizálódására a vulkanológusok a kráterből feláramló szén-dioxid mellett a kén-dioxid gázok feldúsulásából következtetnek. A kráterperemen olykor csak szkafanderben végezhető gázszondázás során azonban már több neves tudós vesztette életét. Ezt kívánják megelőzni a sheffieldi egyetemen készített, Aerovolc II névre keresztelt távirányítású robothelikoterrel. Ilyennel már kísérleteztek az Etnát figyelő olasz vulkanológusok is, ám az ő Aerovolc I jelű robotjuk nem bizonyult elég stabilnak.
A neves angol helikopter-modellező rekorder, David Fisher segített a két rotorlapátos, 14 kg súlyú, 2,5 m hosszú, "repülő szonda" kialakításához. Végül egy modellezőboltokban vásárolható, amerikai távirányítású modellből átalakított szerkezetbe építették be a gázérzékelőket, a hő- és nedvességmérőket. A motor és a rotor rezgéseinek csillapítására egy könnyű műanyag asztalt erősítettek a helikopter talpai alá és a gázminta-vevő műszereket a kis asztallap alá szerelték. Így a szondákat a kiértékeléshez az asztalkával együtt egyszerűen lecsatolhatják a helikopterről.
Az üzemi próbákhoz Olaszországba, vagy Izlandra utaznak és tervezik a robot akkus-villanymotoros változatát is, mert ha a benzinmotor esetleg beszippantja a bűzös gázokat, lefulladhat.