Tizennégy évet töltünk életünkből fogyókúrázással
Ki ne ismerné ezt az ígéretet: majd hétfőtől fogyókúrázom! A legújabb brit kutatások szerint nagyjából 14 évet szánunk koplalásra az életünkből, minden tizedik nő viszont még ennél is szigorúbb magához, és 18 évet tölt el az életéből fogyókúrázással.
Az emberek nagy része húsvét után kezd diétába, valószínűleg az ünnepek alatt elfogyasztott töménytelen mennyiségű sonka, tojás és sütemény miatti érzett bűntudat nyomására. A megkérdezettek 66%-a elismerte, eddig legalább egyszer fogott fogyókúrába húsvét után.
Április-májusra a nők már a nyár és a bikiniszezon lázában égnek, ráadásul az ekkortájt megjelenő magazinok is tele vannak az álomalak eléréséhez segítő tippekkel.
Sokkal jobb lenne, ha az emberek nemcsak ebben az időszakban, hanem egész évben egészségesen táplálkoznának és sportolnának – mondja Rachael Anne Hill, táplálkozás- és dietetikus szakértő.
A férfiaknál is megfigyelhető az a tendencia, hogy tavasszal 2-3 hónapig próbálnak egészségesebben étkezni, az erősebbik nem viszont jóval kitartóbbnak bizonyul a diéta során. Négy férfiból csak egy hagy fel idő előtt a fogyókúrával, míg a nőknél háromból egy az arány: 32%-uk megunja, 21%-uk pedig egyszerűen nem elég fegyelmezett és kitartó végigcsinálni a tervezett diétát.
A sztárok elhíresült hóbortjai – mint például Beyonce juharszirup-diétája vagy Kirsten Dunst lúgosító kúrája – csak tovább erősítik a fogyókúra-őrületet. Ezek a szélsőséges diéták azonban nem elég, hogy nem egészségesek, ráadásul tartós fogyást sem eredményeznek. Sokkal okosabb lenne az egészséges életmód szemléletét fejleszteni, ez ugyanis hosszabb távon vezethet sikerhez – teszi hozzá a szakértő.