Térbeli szórakozás - 3D tévék tesztje
A legkézenfekvőbb kérdés, hogy a 3D tévén "normális", 2D műsort is lehet-e nézni. A válasz nagyon hangsúlyos igen. Mert a 3D tévé egy felső-középkategóriás, sok szolgáltatású, nagy és szép digitális tévé, amelynek mellesleg van egy viszonylag ritkán használható plusz szolgáltatása, a 3D. (Hasonló a helyzet a Blu-Ray lejátszónál is - azt is a mindentudása miatt veszik meg, amióta normális az ára -: viszi a CD-t meg a DVD-t is, de ha beesik egy BD, azt is meg lehet vele nézni.) Szorosan ide tartozik, hogy a 3D-s filmek BD-n jelennek meg, tehát a legális, profi 3D tartalom antennán, kábelen, LAN csatlakozón, vagy egy 3D Blue-Ray-lejátszón érkezhet. Ha pedig valakinek van 3D-s kamerája, az nyilván a HDMI csatlakozón át szállítja a műsort.
A 3D tévé is mindent tud: full HD, 4 HDMI, LED-háttérvilágítás, "local dimming" (az aktuális képhez igazodó háttérvilágítás), USB, LAN, internet, gyors, személyre szabható menü, stb. Első-, másod- és harmadsorban tévé, legföljebb egy kicsit 3D, ahol már az is számít, hogy egy vagy kettő szemüveget adnak-e hozzá. Egy szemüveg kevés, hiszen ekkora tévét legalább ketten tudjanak egyszerre nézni.
Mert a jó térélményhez tér kell. Ezért nem érdemes 1 méteresnél kisebb 3D-s készüléket venni (nem véletlen, hogy kevés ilyen törpe típus van a 40” feletti óriási választékhoz képest). Ismertetésünkbe is csupa 42"-es vagy annál nagyobb készülékeket vettünk be.