Tengeren kelt át az ősmajom Észak-Amerikába
A korábban ismeretlen közepes nagyságú majomfajnak a Reuters jelentése szerint egy akkortájt 160 kilométer széles tengeren kellett valahogy átkelnie, ám a hogyan egyelőre homályban van. Vélhetően valamiféle növényzetből álló tutajon hajózták át ezt a távolságot, és jelen tudásunk szerint ezek voltak az egyedüli állatok, melyek akkor erre képesek lehettek.
Más állatcsoportok, például a sörényes hangyászok csupán kilencmillió évvel ezelőtt érték el a mai Észak-Amerikát, a mai földhíd, melyen már állatfajok sokasága terjedt tovább, pedig csak 3,5 millió éve létezik. A Reuters idézi az egyik felfedezőt, aki fantasztikusnak nevezi a majmok jelenlétét, mivel korábban úgy gondolták, hogy nem lehettek főemlősök arrafelé. A majmok Afrikából terjedtek szét a világon, és a kutatók szerint 37 millió évvel ezelőtt még nagyobb óceáni utakat is megtehettek, amikor óceáni szigetek segítségével juthattak el Afrikából Dél-Amerikába.
A most megtalált fogak, amelyek közül a legnagyobb 5 mm-es, egyértelműen jelzik, hogy egy dél-amerikai majomfajé lehettek, amely valószínűleg gyümölcsöket fogyasztott a trópusi erdőkben.