Nemzetközi matematikai díjat adtak át Budapesten
Első ízben adtak át Budapesten egy nemzetközi matematikai díjat, mely ezentúl az alapítók szándéka szerint a számítástechnika és a matematika közötti összefüggéseket kutató tudósok tevékenységét ismeri el. A Stephen Smale Wolf-Díjas amerikai matematikusról elnevezett díjat első alkalommal Snorre Christianssen norvég kutatónak ítélte oda a Matematikai Számítások Alapjai Társaság, mely két hétig tartó konferenciáját rendezi hazánkban s a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen tartott mai díjátadás volt ennek a fénypontja. A rendezvény, melyen a világ sok kiváló matematikusa mellett részt vett a díj alapítója és névadója is, a hetedik a sorban, melyet az 1995-ben "a matematika és a numerikus analízis egységének erősítése, valamint a tiszta és alkalmazott matematika közti árok feltöltése" céljából létrehívott társaság három évenként szervezett.
A díjat a kiíró szándékai szerint egy-egy fiatal tudós kapja a Társaság érdeklődésének fókuszában levő kutatási eredményeiért. Pénz nem jár vele, az Oslói Egyetem professzora a Domokos Gábor akadémikus és Várkonyi Péter által megalkotott Gömböc egy pédányát vehette át az oklevél mellett.
Chritiansen jelentős kutatási eredményeket ért el az elméleti és az alkalmazott matematika határterületein. Munkájának fő motivációja numerikus módszerek kifejlesztése a fizikai tudományokban előforduló differenciálegyenletek megoldására. Christianssen munkái a modern számítógépes matematika több kulcsfontosságú területén is lényeges előrelépést jelentenek. Munkásságában számos példa található arra, hogy az absztrakt matematika, jelesen a homológikus algebra és az algebrai topológia eszköztára alapvető módszereket szolgáltat különböző számítógépes eljárások kifejlesztéséhez.