Megsemmisült az első magyar műhold
Az első magyar műhold története 2007-ben kezdődött – ekkor állt össze egy mérnökcsapat a Műegyetem két tanszéke, az Elektronikus Eszközök Tanszéke és a Szélessávú Hírközlés és Villamosságtan Tanszék munkatársaiból. Őket segítette a Műegyetem Űrcsoportja, a Magyar Űrkutatási Iroda és még nagyjából hatvan szponzor – van, amelyik egy forrasztópákát, egy másik 15 millió forintot adott. Hatvanezer munkaórából és nagyjából egymillió euróból 2011 végére elkészült az egy köbdeciméter térfogatú magyar műhold. 2012. február 13-án indították a Francia Guayana-i Kourou melletti űrközpontból.
A műhold végét nem műszaki hiba okozta, hanem fizikai folyamatok. A gravitációnak köszönhetően az eredetileg 1450-350 kilométeres elliptikus pályán keringő eszköz egyre közelebb került a Földhöz. A közeledés egyre gyorsult, 100 kilométeres magasságban már olyan sűrű a légkör, hogy gyorsan lefékeződik a műhold, nem folytathatja a Föld körüli keringést.
A légkör fékező hatása miatt az űreszköz felületét a földfelszíni napsütés százszorosát, de akár ezerszeresét is meghaladó erősségű hőhatás is éri. Ezért a műhold hőmérséklete rohamosan növekedett. Ennek hatására először különböző fedélzeti rendszerek álltak le, majd a folyamatos rádióadás is abbamaradt, a műhold elhallgatott. A hőmérséklet további emelkedésével a műhold további elektronikái véglegesen tönkrementek, majd szerkezeti egysége is megbomlott. Az alumínium vázelemek elolvadtak, felizzottak, a műhold darabokra hullott. Végül a darabok is elpárologtak, így a műhold nyomtalanul megsemmisült. Ez az egész folyamat 15-20 perc alatt lezajlott.