Zöldhírek
Egy veszéllyel kevesebb. Életbe lépett a karbofurán-tilalom az Európai Unió területén. Ez a vegyszer (illetve a belőle készült rovarölő készítmény) nagy pusztítást végzett a hazai ragadozómadár-állományban: az utóbbi években mintegy 20 sas pusztulását, illetve bénulását okozta. (MME)
Új fajok Ázsiából. Tíz év alatt több mint ezer új növény- és állatfajt fedeztek fel a délkelet-ázsiai Mekong folyó vidékén. A Természetvédelmi Világalap (WWF) gyűjteményes albuma öszszesen 1068 új fajt sorol fel, amelyet 1997 és 2007 között a folyó völgyében találtak. A 4500 kilométer hosszú Mekong a tizedik leghoszszabb folyó a világon, mégsem gondolta senki, hogy ilyen elképesztő mennyiségű ismeretlen élőlénynek biztosít otthont. (WWF)
Veszélyben az európai pillangók. Az európai nappali lepkéket komolyan veszélyezteti az éghajlatváltozás. Abban az esetben, ha szélsőségesen megemelkedik a hőmérséklet, minden negyedik pillangófaj elveszíti élőhelyét 2080-ig. Erre az Európa nappali lepkéinek napokban bemutatott éghajlati atlasza mutat rá. (MTI)