Biztonságos net gamereknek

Vírusirtó és biztonsági programcsomag készült a számítógépes játékok rajongói számára. Az új szoftver specialitása, hogy alig gyengíti a gép teljesítményét, így nem rontja a játékélményt.

Hogy eddig minden játékfanatikus gépe teljességgel védtelen - azaz szoftveres védelem nélküli - lett volna az internetes veszélyekkel szemben, azt nem állíthatja senki, az viszont tény, hogy csak a legkifinomultabb tudású gamerek tudták összehangolni kedvenc játékaik működését a biztonsági szoftverekkel. A többség folyamatosan küzdött azzal, hogy a vírusirtót is tartalmazó biztonsági rendszerek tartósan óriási erőforrást kötöttek le a gépen, ami rontotta a játékok nyújtotta élményt. A legjobb grafikájú számítógépes játékok ugyanis a csúcson járatják a gépet és a szoftvereket, mellettük nemigen fér meg egy másik erőforrás-zabáló. Vélhetően ezzel függ össze, hogy rengetegen vannak olyanok, akik - mivel csak játszanak a PC-n - semmilyen védelmi programot nem használnak az előbbi okán.

Pedig az interneten is játszott multiplayer módot tartalmazó játékok is sok rosszindulatú programot szedhetnek össze. Mivel sokmilliós táborról, azaz feltehetően nagy piacról van szó, a jelenség régóta mozgatta a számítógép-biztonsági cégek fantáziáját. A Symantec - a Norton védelmi programok fejlesztője - lépett először: bemutatta a Norton Antivirus Gaming Edition programját.

A kifejezetten a játékosok számára tervezett biztonsági szoftver a gyártó szerint gyors és kevés erőforrással megelégszik, soha nem rontja a játékélményt, mindezeken túl pedig megvédi a sok résztvevős játékok használata során szerzett "javakat" - azaz a játékokhoz letölthető tartalmakat -, és kiszűri a kártékony programokat. Az új játéküzemmód úgy véd, hogy közben nem zavarja magát a játékot. Felfüggeszti a frissítést, a riasztást és a többi háttértevékenységet. Ha a rendszer teljes képernyős módban működik, önműködően ebbe az üzemmódba kapcsol, de kézzel is könnyedén bekapcsolható. Az intelligens ütemező a számítógép üresjáratára tartogatja a nagy erőforrás-igényű tevékenységet, például a rendszer átvizsgálását vagy a vírusadatbázis-frissítést.

A legjobb azonban, hogy a saját kívánalmak szerinti védelmi beállításokkal a játékosok - immár egyszerű beállításokkal - megteremthetik a kívánt egyensúlyt a teljesítmény és a védelem között. A program maga egy percen belül telepíthető, 6 MB-nál kevesebb memóriával megelégszik, a rendszerindítás idejét alig egy másodperccel növeli meg, és az átvizsgálás átlagosan 35 másodperc alatt lezajlik. Már csak egy kérdés marad: ha mindez elérhető a játékosoknak, a hagyományos Norton programokat mikor ruházzák fel ezekkel a képességekkel?

A válasz diplomatikus a Symantec részéről. - A játékosoknak különleges igényeik vannak, semmit sem hajlandók elfogadni a rendszerükön, ami akadályozná őket a játékban - hangsúlyozza Rowan Trollope, a Symantec fogyasztói termékek üzletágát vezető alelnöke. "A Norton AntiVirus Gaming Edition nem befolyásolja a teljesítményt."

A rendszer hatékonyságát sokkal hitelesebben támasztják alá Daniel "XlorD" Spenst - a Warcraft játék német Európa-bajnoka - szavai: szerinte a szoftvert valóban a gamereknek találták ki.

A jó grafikájú játékok mellett nem fér el egy szintén erőforrás-igényes biztonsági programcsomag
A jó grafikájú játékok mellett nem fér el egy szintén erőforrás-igényes biztonsági programcsomag
Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.