Rejtett eredetvédelem
Az eredeti vagyok szókapcsolatnak van egy olyan jelentése is, hogy "különleges/ egyedi/utánozhatatlan vagyok", és a webhely tartalom-feltöltési funkciói elsősorban ezt a gondolatmenetet erősítik. A séma egyszerű: olyan videókat lehet elhelyezni az olda-lon, amelyekből kiderül, hogy a szerző/főszereplő eredeti, vagyis másmilyen, mint mások (ugyanerről, vagyis az eredetiségről mesél egy-egy videóban egy válogatott "sztárcsapat", vagyis Majka, Csányi Sándor és Dopeman). Az elkészült alkotásokról szavazni lehet, a hét és a hónap legjobbjai nyereményeket kapnak.
A bal alsó sarokban "ha már úgyis ott járunk" alapon megtekinthetünk egy-egy klipet a Windows, az Office és általában az internet biztonságos használatáról. Itt már érezhető némi asszociációs kapcsolat az eredeti célokkal: ha kimondatlanul is, de részben arról van szó, hogy a jogtiszta szoftver nagyobb biztonságot nyújt (ez egyébként tényleg így van, amit láthatóan a felhasználók is tudnak: ha tényleg a biztonságról van szó - vagyis a vírusirtó és egyéb védelmi alkalmazások esetében -, sokkal alacsonyabb a lopott/illegálisan másolt programok aránya, mint mondjuk az operációs rendszereknél vagy az irodai programcsomagoknál).
Valójában a 2005-ben elindított Eredeti Windows - valódi előny program popverziójáról, illetve a vállalat "korbács és kalács" politikájának egy újabb megnyilvánulásáról van szó. A próbálkozáshoz kapcsolódó kommentek egyelőre jórészt szkeptikusak (a nóta a régi: ha reális áron adnák a szoftvereket, akkor kevesebben bajlódnának a másolással). A Microsoft feltehetően abban bízik, hogy talán a most a gép elé kerülő generációk már nem tekintik szabad prédának a szoftvereket. A bökkenő csupán annyi, hogy egyelőre senki nem tudja, milyen viszonyban lesznek a holnap - vélhetően "anyanyelvi szinten" programozó - felhasználói a szoftverjogokkal.