Arab ökotorony

Az arab országok egy ideje hatalmas építkezéseket rendelnek meg petrodollárjaikból. Magas irodaházak százait építik fel a homokdűnék helyén, szenzációs szigeteket hoznak létre, amelyeken luxus-üdülőközpontokat működtetnek, és a világ legmagasabb épületét is az egyik emírség területén építik.

Az Egyesült Arab Emírségek gigantikus építkezéseinek legújabb ötlete egy 200 méter magas torony, amelyet teljes egészében napenergia látna el, vagyis az energiafejlesztés során nem termel üvegházhatást erősítő szén-dioxidot. Az épület külső burkolata figyelemre méltó, teljes egészében kerámiacsempével van befedve. A kerámia rendkívül jó hőszigetelő, ugyanakkor sokáig tartja a felvett hőt, vagyis az egyik legjobb hőkiegyenlítő anyag. A napelemtáblák energiáját a helyiségek világítására, hűtésére és a berendezések üzemeltetésére használják.

A torony az egyik emírség, Ras al-Khaimah újonnan épülő fővárosának lesz a központi építménye. Körülötte szállodák, konferencia-központok és irodaházak épülnek. A fővárosban mintegy 150 ezer ember számára teremtenek XXI. századi életkörülményeket.

Habár a szén-dioxid környezetszennyezésért nagymértékben felelős kőolajkincs többsége az arab országokból származik, a környezetvédelmi előírások betartásával az arab emírségekben nem lesz gond.

A 200 méteres kerámiatorony az új arab sivatagi metropolis jelképe
A 200 méteres kerámiatorony az új arab sivatagi metropolis jelképe
Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.