Igazgatókat kapott a szegedi lézer

Tudományos igazgatót és kutatási technológiai igazgatót választottak a szegedi szuperlézer élére. A görög Dimitris Charalambidis lett a tudományos, míg Osvay Károly az intézet kutatási műszaki igazgatója.

Dimitris Charalambidis 1975-ben és 1980-ban szerzett fizikusi diplomát a görögországi Athén, majd a németországi Freiburg egyetemén, doktori címét az utóbb intézményben szerezte 1987-ben. 2003-tól napjainkig a krétai egyetem fizikai osztályán professzor. Charalambidis feladata lesz a létesítmény tudományos stratégiájának kialakítása.

Osvay Károly a szegedi József Attila Tudományegyetemen végzett fizikusként 1990-ben, öt évvel később megszerezte a fizikai tudomány kandidátusa tudományos fokozatot, 2011-ben habilitált. 1996-tól egyetemi docens. 2011–2013 között a Szegedi Tudományegyetem Optika és Kvantumelektronika tanszékének megbízott tanszékvezetője volt. Kutatási technológiai igazgatóként a lézerrendszerek, valamint a tudományos-műszaki eszközök és technológia beszerzésének és betelepítésének irányítása lesz a feladata, valamint ráhárul az ipari szereplőkkel, a nemzetközi felhasználói közönséggel és a másik két most épülő lézeres kutatóhellyel (Románia és Csehország) való együttműködés is.

A most megválasztott igazgatók után a tudományos osztályvezetőket és csoportvezetőket veszik fel, hogy jövő év elejére felállhasson a mintegy 22 fős menedzsment. Ezzel párhuzamosan már megkezdődött a teljes kutatói személyzet toborzása. A 2016 elejére felálló 150 fős tudományos személyzetben várhatóan fele-fele arányban képviseltetik magukat a hazai és külföldi szakemberek. A junior kutatók képzése az utánpótlás biztosítására nyolc hazai kutatóintézet és egyetem együttműködésében kezdődik meg, három új egyetemi szakirány elindításával.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.