Arcfelismerés-teszt halotti maszkokon

Amerikai művészettörténészek azt tervezik, hogy arcfelismerő szoftver segítségével azonosítanak 15. századi festményeken szereplő embereket. A kutatástól elsősorban történettudományi eredményeket várnak.

A riverside-i Kaliforniai Egyetem (UCR) bejelentése szerint a kutatócsoport 25 ezer dollár (5,6 millió forint) állami támogatást nyert el, hogy tesztelhesse a terroristák tömegből való kiszűrését szolgáló arcfelismerő szoftver alkalmasságát műalkotásokon. Conrad Rudolph kutatásvezető úgy véli, a festményeken szereplő emberek felismerése nem csupán természetes emberi kíváncsiságunkat elégítheti ki, hanem fontos történelmi szereplők közti kapcsolatokat is felfedhet. Egy ismert ember társaságában felbukkanó, eddig ismeretlennek tekintett ember azonosítása például utalhat a köztük lévő kapcsolatra.


    "E történelmi portrék alanyainak azonosítása segítheti, hogy jobban megértsük a műalkotás társadalmi közegét" - írta közleményében a művészettörténész. A kutatásban első lépéseként halotti maszkokon tesztelik az arcfelismerő programot, amelyet eredetileg háromdimenziós azonosításra dolgoztak ki. Ha a 3D-s maszkfelismerés sikeresnek bizonyul, akkor térnek át a festmények kétdimenziós arcábrázolásaira.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.