Állatkínzók a közösségi portálokon
Volt, aki macskákon gázolt át, és a tetemekről készült fotót büszkén helyezte el a fotógalériájában. Egy másik esetben valaki 15 cickánynak és mezei hörcsögnek szúrta át a fejét, hogy a testére fűzhesse a döglött állatokat. Egy harmadik profiltulajdonos kutyákat tett el láb alól, és az esetekről készült fotót a legnagyobb hazai közösségi oldalon terjesztette.
Viszonylag sokan akadnak, akik valamilyen rejtélyes okból elhullott állatok tetemei mellett pózolnak, ami még a pszichológus szakember véleménye szerint sem normális dolog. A legmegdöbbentőbb ezekben az esetekben az, hogy az állatkínzók kortársai gratulálnak ezekhez a tettekhez, és remek dolognak tartják a képek elhelyezését.
Az Orpheus álláspontja szerint a közösségi oldalak nagyszámú tagságát a portálok üzemeltetői feltehetően nem tudják kontroll alatt tartani. A durva állatkínzásos cselekmények ugyanakkor rossz mintát adnak a társadalom tagjainak, a gyerekek és a fiatalok számára pedig kifejezetten károsak lehetnek a közösségi oldalon átélt traumák, közöttük az állatkínzásos élmények is.
Az egyre terjedő jelenséggel szemben az állatvédők a hatósági fellépést is indokoltnak tartanák, az igazán hatékony megoldás azonban szerintük az lenne, ha a jóérzésű felhasználók jeleznék a rendőrségnek, ha ilyesmibe botlanak (például a rendőrségi telefontanú számán: 06-80-555-111), vagy szólnának valamelyik állatbarát szervezetnek. - A direkt állatkínzásos esetek felderítésében nagyon fontos, hogy az állatkínzás minden esetben bizonyítható legyen, így ajánlott a fényképet elmenteni, vagy az oldalról egy másolatot készíteni – javasolja az Orpheus.