Áram és hő – „háztáji” fafűtéssel
A kőolaj és a földgáz helyett fahulladék felhasználásával állítanak elő hőt a fűtéshez. A környék adottságai megfelelőek, számos erdő veszi körül a lakóközösséget.
További előny, hogy az így beáramló pénz a régióban marad, míg az importált kőolajért és földgázért más országoknak kell fizetni.
Ezért 2020-ig a fent említett energiahordozók felhasználását szeretnék minimalizálni, 2030-ra pedig a fosszilis energiahordozók teljes kivonását célozták meg, a kieső energiát fával kívánják előállítani.
Mindez úgy érhető el, hogy a házakat folyamatosan korszerűsítik, ezzel az energiafelhasználást csökkentik.
A közösség másik környezetbarát energiatermelő egysége az áramot és hőt egyaránt előállító erőmű, melyet 2011 decemberében helyeztek üzembe. A módszer lényege, hogy a fagázzal működő generátor elektromos áramot állít elő, de a fahulladékot egyéb területeken is felhasználják.
A hűtéshez felhasznált vizet a hagyományos erőművek többnyire a környezetbe eresztik, ami nagy energiaveszteséget jelent. Itt viszont a távfűtőrendszerben keringtetik, így az erőmű hatásfoka közel százszázalékos, ugyanis minden energiát hasznosít.