Napenergia, bioüzemanyag…
Eleinte az Altmühl folyócska segítségével próbáltak energiát nyerni a kolostor áramellátásához, de a Rajna–Majna–Duna-csatorna megépítése után a generátor nem tudott kellő mennyiségű energiát szolgáltatni. Ezért az áramellátó létesítményt diákszállássá alakították.
Áttértek a napenergia használatára, ami meghozta a várt eredményeket. Számos napelemet (képünkön) szereltek az épületek tetejére, ezek segítségével a nap energiáját elektromos árammá alakítják. Az így megtermelt energia negyven százalékát felhasználják, a többit az áramszolgáltató köteles átvenni, és ez a bevétel is hozzájárul a kolostor költségvetéséhez.
A földgáz és kőolaj elégetése helyett faaprítékrendszert, azaz biomasszakazánt szereltek be, amely a napelemekkel együtt elegendő a kolostor teljes fűtéséhez. A faforgáccsal való fűtés környezetvédő szerepe abban nyilvánul meg, hogy az elégetésekor keletkezett szén-dioxid mennyisége megegyezik a növények által felvett mennyiséggel.
A kolostor területén használt gépjárművek üzemanyag-ellátására repceolajat használnak. Ezt az udvarban elhelyezett töltőállomáson tartályokban tárolják. A kolostor tulajdonában lévő három autó és egy mezőgazdasági gép üzemeltetését is így oldják meg. Sajnos átalakítás nélkül repceolajjal csak karburátoros autók üzemeltethetők.
A szerzetesek energiamegújító törekvései azt bizonyítják, hogy mind környezetvédelmi, mind anyagi szempontból fontos a megújulóenergia-források felkutatása és minél szélesebb körben való alkalmazása.