Okos, de szép is!
Hogy a Samsungnál bizonyosan megfogalmazott cél, hogy ahol csak lehet, törjenek borsot az Apple orra alá, az szinte közvélekedés Berlinben, Európa legkomolyabb technológiai kiállításán, melyen mellesleg az amerikai cég igen rég nem is képviselteti magát, így még nagyobbat durrannak a koreaiak újításai.
Például a 7.7 inches Galaxy Tab, amely LTE-csatlakozásra is képes, kijelzője pedig olyan gyönyörű, hogy mindenki megcsodálja, s az sem zavarta a Samsung marketingeseit, hogy apró csillaggal jelölve azért a tabletek alá oda kellett írni, hogy bizonyos jogi ügyek (az Apple szerzői jogi keresete) miatt azok nem mindenhol kaphatók.
Alighanem nem lesz ilyen probléma az 5.3 inches Galaxy Note készülékkel, amely a Samsung szerint új kategóriát teremt az okostelefonok és a tabletek között, a kevés számú fanyalgó szerint azonban egy nagyra nőtt mobil, amely már nem minden ing zsebében fér el. (Az új Tab-ről viszont állítják, minden zakó belső zsebébe becsúszik.) Különlegessége persze nem a mérete, hanem egyrészt a szoksásosnál kétszer nagyobb akkumulátora, valamint az, hogy visszatért belé a PDA-korszakból felsejlő ceruza, melyre pont az érintőképernyők mondták ki a halálos ítéletet.
Ezzel finom rajzokat, kézi jegyzeteket lehet készíteni, kiegészítve akár egy prezentációt, a készülék egyik fotóját vagy –elméletben – kitölteni egy PDF-űrlapot. Minden képesség persze az alkalmazásoktól függ, a készülék fejlesztői készletét nyilvánosságra is hozták, így bárki fejleszthet azokra.
Egyöntetűen elmondható, hogy a tudás mellett a dizájnra is nagy hangsúlyt fektettek: a vásár tele van vékony, de hatalmas és gyönyörű okostévékkel. A smart szó immár esetükben is azt jelenti, mint a mobiloknál: a netre csatlakoztatott készülékekre alkalmazásokat lehet letölteni, melyek speciális, akár fizetős tartalmakat is kínálhatnak. Azt viszont még nem tudni, hogy a gyártás költségein és a bevételeken ki hogyan osztozik. A Samsung tévéire a YouTube speciális 3D videókat is kínál.
A 600–1000 eurós kategóriában egyre nő az elérhető méret, s ezt hamarosan követi a felbontás is: a Sharp bemutatta a világ első Super Hi-Vision kijelzőjét, mely 33 millió (7680× 4320)pixelesfelbontásraképes. A következő generációs televíziós formátumnak megálmodott szupertévék a mai HD TV-k felbontásának tizenhatszorosát tudják majd.
Akinek a tévéje még nem smart, a Samsung egy blu-ray-lejátszójával vagy az LG hasonló készülékével felokosíthatja, ezekbe beépítették ugyanazokat a funkciókat,mint a legújabb lapostévékbe.
Említésre méltó újdonság a Panasonic 3D házimozija vagy épp az Epson térhatású projektora – ilyen fejlesztése 3D ready megjelöléssel a Sharpnak is van. Utóbbi vállalat olyan házimozi LCD projektort is elhozott a vásárba, amely iPod- és iPhone-készülékek dokkolására is képes, hogy a telefonon tárolt videótartalmak egyetlen mozdulattal megtekinthetők legyenek a házimozikon. A navigációról ismert TomTom immár az iPadre optimalizálja szoftverét, melynek így nagyobb a felbontása, élesebb képekből áll össze a grafikus felülete, és több, kifejezetten az iPadre fejlesztett intuitív vezérlőt tartalmaz majd. A szoftver persze használható iPhone-on is, de a táblaspecifikus képességei nélkül.