Napi felfedező

A prosztatarák génháttere

Három genetikai rendellenesség együttes megléte drámaian csökkenti a prosztatarákos beteg túlélési esélyeit. A brit rákkutató intézet munkatársai 308 páciensnél három genetikai változást vizsgáltak. Azok közül, akik mindhárom mutációval rendelkeztek, csupán 13,7 százalék volt 11 év elteltével az élők sorában. A tudósok génvizsgálatot javasolnak, amellyel a kockázati csoport tagjait időben ki lehet szűrni. (MTI)

 

A legöregebb galaxis

Az eddig ismert legősibb, 12 milliárd fényévre lévő galaxist fedezték fel bonni csillagászok. A tudósok szerencséjére a több más csillagrendszer mögött megbújt, eddig ismeretlen ősi galaxist az ezt eltakaró galaxisok nehézségi ereje távcsőként nagyította fel. (MTI)

Hűtlen madár

Egy amerikai verébféle a világ leghűtlenebb madara – állítják amerikai kutatók. A hegyesfarkú verébsármány Connecticut állam tengerparti lápjaiban él, és a tojók 95 százaléka több hímmel párosodik minden tojásrakás előtt. Egy fészekaljra átlagosan több mint 2,5 apa jutott, minden harmadik fészekben pedig minden egyes fiókának más volt az apja. (MTI)

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.