Napi felfedező
Méhmemória
Már a harminchetes magzat is legalább tíz percig képes visszaemlékezni - derült ki holland kutatók tanulmányából. A maastrichti egyetem munkatársai a magzatok reakcióit ultrahang segítségével követték nyomon. Amennyiben a magzatokat az első próbát követően tíz perccel újra szembesítették egy külső ingerrel, jóval kevesebb időre volt szükségük, hogy hozzászokjanak, mint amikor először hallották. (MTI)
Budapesti krokodilbébik
Két évtized után először keltek ki krokodilbébik a Fővárosi Állat- és Növénykertben. A három nílusi krokodilfióka július 2-án bújt ki a tojásból, és már a közönség is láthatja őket a Pálmaházban. A három kicsi nemét még nem tudni, így egyelőre nevet sem kaptak. Apjuk - Öcsi, a negyvenesztendős hím krokodil - hosszú ideig magányosan élt a Pálmaház egyik szegletében. Az új Krokodilházzal azonban nemcsak tágasabb helyet, hanem egy fiatalabb párt is kapott. (Népszabadság)
Tolmácsgép ebekhez
Második generációs ebtolmácsgépet mutattak be japán feltalálók. A gép hat érzelemre - köztük a bánatra, az örömre, a csalódásra - koncentrál. A készülék egy mikrofonból és egy karóraszerű egységből áll. A mikrofon hangjait a karóra elemzi, és kiírja, vagy a beépített beszédszintetizátor révén elmondja, mit akarhat mondani az eb. A tolmácsgép Japánban mintegy 40 ezer forintnyi jenbe kerül. (MTI)