Napi felfedező

Éles eszű hal

A tüskés pikó nemcsak arra képes, hogy tanuljon más fajok egyedeitől, hanem mások hibáiból is tud okulni. A Durhami Egyetem kutatói a halakat egy tartályba helyezték, amelynek mindkét végén volt egy etető - az egyikbe sok férget raktak, a másikba keveset. Ezután a pikóknak egy üvegedényből végig kellett nézniük, amint más halakat tesznek a tartályba, és azok elkezdenek enni - ám előzőleg a két etetőt felcserélték. Amikor a tüskés pikókat visszaengedték, háromnegyedük még emlékezett rá, hogy a tartály melyik végében talál több táplálékot. (BBC)

Afrikai naperőmű

Észak-Afrika sivatagjaiban termelnének Európának áramot napenergia segítségével német vállalkozások. A projektben részt vevő húsz cég, 400 milliárd eurót kíván költeni a Desertec elnevezésű projektre. A tükrös hőerőműrendszer száz gigawattnyi elektromos áramot tudna termelni, ami 100 hagyományos szenes erőmű kapacitásával egyenlő. (MTI)

Álhír volt a mutáció?

Az Egyesült Államok járványügyi hatósága és más szakértők elvetették azt a beszámolót, amely szerint mutáns H1N1 influenzavírus-törzset azonosítottak Brazíliában - olvasható a Fertőző Betegségek Kutatóközpontja honlapján. A kontrollt végző tudósok a génszakaszok összevetése alapján úgy vélik, hogy a szerdán bejelentett, nemrég kimutatott vírustörzs nem új az eddigi H1N1-hez képest. (MTI)

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.