Gigamedúza az árpaföldön
A szóban forgó alakzat egy hatalmas, 600 láb (azaz mintegy 190 méter) hosszú medúzát ábrázol. A geometriailag jól megkomponált figuráról a grafikai szakértők azt a véleményt alakították ki, hogy minden bizonnyal számítógépen készült (mármint a terv, mert maga az objektum egy árpaföldön jött létre a növények letaposásával).
Amúgy a medúza majdnem kétszer akkora, mint az eddigi legnagyobb - jin-jang motívumot formázó - gabonakör, és a földön kívüli jelenségekben hívők éppen ebbe próbálnak belekapaszkodni, mondván: elképzelhetetlen, hogy egy ekkora mintát a hagyományos módszerrel, azaz taposással egyetlen nyári éjszaka alatt észrevétlenül létre tudjanak hozni.
A tudósítások tényként tálalják, hogy a medúza valóban egyik napról a másikra, előjelek nélkül jelent meg a vetésben, és semmilyen nyom nem vezet hozzá a környező utakról. Arról viszont szemérmesen hallgatnak - ami pedig a felvételeken avatatlan szemmel is megállapítható -, hogy az alakzatot több helyen is keresztezik azok a nyomvonalak, amelyeket a vető- vagy permetezőgép vágott a vetésbe. Márpedig ezeken nyom nélkül el lehet jutni a medúzához, és a "lénynek" ezúttal sincs egyetlen olyan pontja sem, amely kívülről (a keréknyomokon, illetve a medúza testrészein keresztül) ne lenne megközelíthető.
Gabonaköröket a különféle szkeptikus csoportosulások is szép számmal alkotnak, majd jókat mosolyognak a misztikumra mindig vevő nagyközönség újabb bedőlésén. Az eszközök változatosak: néha gólyalábon vagy hőlégballon segítségével közelítik meg a területet, hogy ne hagyjanak maguk után látható nyomokat. Ezúttal azonban valószínűleg másról van szó: a medúzát egyes helyi források szerint vendégcsalogatónak szánták, hogy fellendítse a világrengető attrakciókban nem bővelkedő grófság nyári idegenforgalmát.