Gyűlöletkampány az első marhahúsevő nő ellen
Moira Cameron csak két éve viselheti a hírhedt múltú vár őreinek világszerte ismert piros-sötétkék - ünnepi alkalmakkor vörös-arany - egyenruháját, és ezzel ő lett az első női beefeater („marhahúsevő") a foglalkozás több mint félezer éves történetében. (A hivatalosan Yeoman Warderek „beceneve" onnan ered, hogy az eredetileg királyi testőrként is szolgáló Tower-őrök a korábbi évszázadokban javadalmazásuk részeként marhahúsellátmányban is részesültek.)
A Tower felépítését még Hódító Vilmos rendelte el a XI. század második felében. A marhahúsevők 1485 óta ügyelnek az egykori királyi palota és börtön rendjére. Mai fő feladataik közé tartozik a koronaékszerek őrzése, egyben élő turistalátványosságok is, és rendszeresen kalauzolják az ősi erődítmény látogatóit.
A The Sun - a legnagyobb brit bulvárlap -beszámolója szerint az első női beefeater kinevezését nem nézték jó szemmel egyes férfikollégák, és ennek határozott gesztusokkal adtak kifejezést. Egyenruháját többször elcsúfították, öltözőszekrényében gyűlölködő, zaklatással felérő leveleket helyeztek el, a Wikipedia internetes enciklopédia róla szóló cikkébe is belepiszkált a 34 férfi őr valamelyike.
Az ügyben fegyelmi eljárás indult. Eddig két beefeatert felfüggesztettek, egy harmadik ellen még folyik a vizsgálat, azt az őrt pedig, akiről gyanítják, hogy ő nyúlt bele a Wikipedia-cikkbe, rendőrségi figyelmeztetésben részesítették.
A The Sun forrása szerint az ügy már csak az érintettek kora miatt is „elképesztő". Nem forrófejű újoncokról van szó, a Tower őrei a brit fegyveres erők veteránjai, akik legalább 22 évi, kiemelkedő szolgálattal érdemlik ki a tagságot a beefeaterek exkluzív klubjában.
Csak alapos kiválasztási eljárás után lehet bekerülni. Moira Cameron 2007-ben, az összes férfi jelentkezőt megelőzve nyerte el az állást, megtörve azt az 522 éves hagyományt, hogy a komor erődöt csak férfiak őrizhetik.