Védett növények égtek el a Bükkben
A tüzet követő helyszíni felmérés megállapította, hogy a területen a tavalyi száraz növényi anyag teljes egésze elégett. A leégett területen 4 fokozottan védett, 62 védett és 25 lokális értékű növényfaj fordul elő.
A védett növényfajok közül négynek kezdődött meg a virágzása: a hóvirág (Galanthus nivalis) a terület nagy részén teljes nyílásban volt; a farkasboroszlán (Daphne mezereum) a virágzás első felében járt; a nyugati csillagvirág (Scilla drunensis) a virágzás legelején tartott; a leánykökörcsin (Pulsatilla grandis) pedig bimbós állapotban volt.
A földfelszín felett lévő védett cserjefajok közül a havasi ribiszke (Ribes alpinum) és a havasalji rózsa (Rosa pendulina) bokraiban már megindult a nedvkeringés és a rügyek duzzadtak, néhol kihajtás kezdetén, úgynevezett egérfüles állapotban voltak.
A szakemberek a bejárás során egyértelműen 9 védett növényfaj esetében állapítottak meg károsodást. A károsodott és a nyugalmi állapotban lévő, de az erősen megégett területeken előforduló növényfajoknál is az év közepén elvégzett újbóli felméréssel lehet megállapítani a pusztulás tényét és mértékét, illetve a regenerálódás arányát.
A két helyszíni szemle alapján egyértelműen károsodott növények között található a farkasboroszlán, a hóvirág, a tarka nőszirom (Iris variegata), a pázsitos nőszirom (Iris graminea), a kapcsos korpafű (Lycopodium clavatum), a leánykökörcsin, a havasi ribiszke, a havasalji rózsa és a nyugati csillagvirág.
A növények pénzben kifejezett eszmei értéke általában egyedenként 5-10 ezer forint. A nem védett növényfajok közül a terület tájképi értékét képező borókaállomány is jelentősen károsodott, valószínűsíthetően el is pusztult.