Terhesség alatt a munka olyan káros, mint a dohányzás

Azok a gyerekek, akiknek édesanyja a terhessége utolsó pillanatáig dolgozik, általában kisebb súllyal jönnek a világra, mint azok, akiknek anyja a terhesség 6-8. hónapjában felfüggesztette a munkavégzést. Egészségükre ez később lesz hatással – a kis súllyal született babák betegesebbek és lassabban fejlődnek.

Az Essex Egyetem kutatói azt vizsgálták, vajon megsínyli-e a baba, ha édesanyja a várandósság utolsó pillanatáig dolgozik. Az eredmények aggasztók, ugyanis kiderült, hogy a munka valóban káros hatással van a gyerekek egészségére.

Terhesség alatt a munka olyan káros, mint a dohányzás
Reviczky Zsolt 2011.08.29. Digitális 2011. augusztus 29. Lázár János sajtótájékoztató. A képen Hegedűs Márti kismama, terhes, Magyar Nemzet fotóriportere. Fotó: Reviczky Zsolt

Abban az esetben ugyanis, ha az anyukák terhességük utolsó pillanatáig dolgoznak, gyermekük nagy eséllyel kisebb súllyal jön a világra, mint azon anyukák csemetéi, akik már a 6-8. hónapban szülési szabadságra mentek. A kis súly nem a születés pillanatában veszélyes, azonban kutatások bizonyítják, hogy a későbbiekre igenis hatással van: betegesebbek, lassabban fejlődnek és tanulási zavaruk is gyakrabban van az ilyen gyerekeknek – írja a Daily Mail.

Marco Francesconi, a kutatás egyik szerzője hangsúlyozta, ismét bebizonyosodott a szülési szabadság fontossága. "Tudjuk, hogy a születési súly igen meghatározó. Ha valaki kis súllyal születik, az számos gondot okozhat a jövőben, beleértve például a tanulási nehézségeket, sőt a várható élettartamra is hatással van" – mondta a professzor, aki úgy véli, meglehetősen aggasztó, hogy az elmúlt 20 évben a várandós nők jóval tovább dolgoznak, mint korábban.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.