Vádalt emeltek a volt XIII. kerületi rendõrkapitány ellen
A vádirat szerint Kiss Ernõ 2007. november 23-án hajnalban ittas állapotban személygépkocsijával egy parkoló autónak ütközött, amelynek következtében további négy jármû is megsérült. Ezt követõen hivatali felettesének olyan szóbeli jelentést tett, hogy kocsiját éjszaka ellopták - mondta el Csecserics István.
Közölte, az ügyben még másik három rendõr ellen is vádat emeltek hivatali visszaélés bûntette miatt. A másodrendû vádlott a dandártábornok egyik rendõr ismerõse, aki megkísérelte kivonni Kiss Ernõt az eljárás alól. A harmad- és negyedrendû vádlott két rendõrjárõr, akik a helyszínen nem intézkedtek az akkori kerületi rendõrkapitánnyal szemben.
Az ügyben a Budapesti Nyomozó Ügyészség folytatta le a nyomozást, a másodfokú ügyintézésre és a sajtónyilatkozatok tételére a Pest Megyei Fõügyészséget jelölték ki - mondta Csecserics István.
Kiss Ernõ 2003 májusától 2007. november 23-ig volt Angyalföld rendõrfõkapitánya, amikor is vezetõi megbízatását - indokolás nélkül - visszavonta az országos rendõrfõkapitány.
Korábban, 1994 májusában, azért függesztették fel Kiss Ernõt az Országos Rendõr-fõkapitányság gazdaságvédelmi fõosztályának vezetõi állásából, mert ittasan vezette szolgálati gépkocsiját, és a Zugligeti úton egy fának rohant.
Kiss Ernõ, a Horn-kormány idején, 1996. szeptember 1-jétõl a Központi Bûnüldözési Igazgatóságot vezette fõigazgatóként, egyben az országos rendõrfõkapitány-helyettesi feladatkört is ellátta. Az Orbán-kabinet hivatalba lépésekor az ORFK bûnügyi fõigazgatója lett.
E posztjáról hivatalosan egészségügyi okokból váltották le 1998. december 1-jén, azután rendelkezési állományban volt és a Belügyminisztériumban látott el tanácsadói feladatokat.
Az ügy elõzménye az volt, hogy Kiss Ernõ 1998 novemberében levizelte a Teve utcai rendõrségi központot. Akkor azzal védekezett, hogy túlhajszolt életvitele miatt feszültségoldó gyógyszert szed, és ez válthatta ki azt a rosszullétet, amely miatt a Teve utcai rendõrszékház közelében "könnyítenie" kellett magán.