Szexuális üzenetek a miniszter nevében
Az igencsak személyes hangvételű, internetes hivatkozással együtt megjelent bejegyzés után már valóban a miniszter írta, hogy: "Oh, jaj! Úgy tűnik a Twitter újabb adathalászati hullámának áldozata lettem." Ed Miliband nem az egyetlen brit politikus, akinek nevében furcsa twitteres bejegyzések jelentek meg. Például Harriet Harman, a parlament alsóházának munkáspárti vezére csütörtökön jelentette be, hogy valakik a tudta nélkül küldtek valótlan tartalmú üzenetet az ellenzéki Alan Duncan képviselőnek.
Az interneten tevékenykedő bűnözők a népszerű mikroblog-szolgáltatást szemelték ki arra, hogy a felhasználóktól kicsalják a bejelentkezési neveiket, jelszavaikat. A módszer lényege, hogy a felhasználók a barátaikon keresztül kapnak egy közvetlen, internetes címmel ellátott üzenetet. A címre kattintva a Twitter kezdőlapjához megtévesztésig hasonló oldalra jutnak, ahol a bejelentkezési név és jelszó megadására ösztönzik az óvatlan netezőket.
A támadások ellen a hivatkozási címek ellenőrzésével és a jelszavak azonnali cserélésével lehet védekezni. Az adathalászok reményei szerint viszont a twitteres felhasználók más netes alkalmazásoknál is a mikroblog-szolgáltatásnál megadott jelszóval és felhasználói névvel jelentkeznek be, a gyakorlat pedig azt mutatja, hogy az emberek jelentős része valóban nem akar a jelszavakkal bíbelődni, ezért mindenhová ugyanazzal az egyszer már megtanult kóddal lép be.