Spongyabob butít és nyomorba dönt?
A Virginiai Egyetem pszichológia professzora, Angeline Lillard által vezetett tanulmány hatvan négyéves gyermek bevonásával készült. A gyerekeket véletlenszerű kiválasztással három csoportra osztották: az első csoport a Spongyabob Kockanadrág című rajzfilmet, a második a lassabb ütemű Caillot sorozatot nézték kilenc percig, míg a harmadik csoport ezt az időt rajzolással töltötte.
A rajzolást illetve rajzfilmnézést követően a szakemberek a gyerekek agyműködését vizsgáló teszteket végeztek el és ebből kiderül, hogy a Spongyabobos csoport átlagosan 12 ponttal rosszabbul teljesített a másik kettőnél. A tanulmány a Pediatrics című szakfolyóirat legfrissebb online kiadásában jelent meg.
Az eremények nem kifejezetten a Spongyabob ellen szólnak, de Lillard professzor szerint a hozzá hasonló gyors tempójú műsorok nézése után a gyerekek nem tudnak uralkodni magukon és romlik a koncentrációs képességük, ami tanulási nehézségeket okoz.
„Valójában nem maga a televízió a hibás, sokkal inkább a szülő felelőssége, hogy odafigyeljen gyermeke tévézési szokásaira, és megválogassa, hogy mik azok a műsorok, amelyeket megnézhet” - mondta Dr. Dimitri A. Christakis, a Washingtoni Egyetem Gyermek Egészségügyi, Viselkedési és Fejlődési Központjának igazgatója.
forrás: Medipress