Perlik a Pirate Bayt
Pert indítottak a Pirate Bay (Kalózöböl) fájlmegosztó honlap ellen a hollywoodi stúdiók, mert a szerzői jogsértést megállapító bírósági ítélet ellenére továbbra is lehetővé teszi kalózanyagok letöltését. - Keresetet nyújtottunk be a Pirate Bay ellen, mert nem szüntették be tevékenységüket, pedig börtönbüntetésre ítélték őket - közölte kedden a hírügynökséggel a stúdiókat képviselő svéd jogász, aki száz tévésorozat és film illegális forgalmazása miatt tiltakozik.
A hollywoodi filmvállalatok, köztük a Paramount, a Columbia és a Disney azt követelik, hogy a honlap svéd alapítóit tiltsák el tevékenységük további folytatásától. Emellett a Black Internet internetszolgáltatót is perelik, mert engedi a honlap működését.
A 2003-ban indított website a szerzői jogdíjak leszurkolása nélkül teszi lehetővé felhasználóinak zenék, filmek és számítógépes játékok letöltését. A svéd bíróság áprilisban egy évi börtönbüntetést szabott ki a szerzői jogsértésért a Pirate Bay alapítóira, és 2,8 millió eurós kártérítés megfizetésére kötelezte őket, ám ők fellebbeztek az ítélet ellen, és a fellebbviteli tárgyalást még nem tűzték ki.
Mégis úgy tűnik, hogy a kalózzászlót hamarosan bevonja a portál, mivel egy svéd üzleti csoport június végén 5,6 millió eurós ajánlatot tett a megvásárlására. A Global Gaming Factory augusztusra tervezi az adásvétel lebonyolítását, s mint mondták, mihelyt ők lesznek a tulajdonosok, rendesen fizetni fogják a jogdíjakat.
Mint ismeretes, hogy a Pirate Bay-ügynek komoly szerepe volt abban, hogy az internetes letöltés szabadságáért küzdő svéd kalózpárt képviselői bejutottak az Európai Parlamentbe. Támogatói a kampánygyűléseken hatalmas Jolly Rogers-zászlókkal jelentek meg. A wikipédia szerint a Jolly Roger kifejezést az angol tengerészek használták a kalózok lobogójára. Ezek a lobogók zömében halálfejes zászlók voltak, de általában véve is a csontváz, és a halál motívumai voltak fellelhetők ezeken. A középen koponya, alatta keresztbe elhelyezett lábszárcsontok együttesét Edward England, angol kalózkapitány használta először.