Öt módszer a makacs köhögés enyhítésére
1. Párásító használata: A párásító segít a gyulladt légzőszervi szövetek gyógyításában. Többféle kapható belőle. A legolcsóbb típusok, amelyek hűvös ködöt hoznak létre a szobában, teljesen megfelelőek. Kevesebb energiát használnak fel, mint a meleg ködöt létrehozók, és attól sem kell tartani, hogy felgyújtanak valamit.
2. Kerüljük a tejtermékeket: A tejtermékek nyálkaképző hatására van legkevésbé szükségünk akkor, amikor épp a felgyülemlett váladéktól próbálunk megszabadulni.
3. Víz: A hidratáltság mindig jót tesz a szervezetnek. A hideg és a meleg víz egyaránt gyógyítja a torkot, emellett a hideg víz a duzzanatokat is enyhíti.
4. Méz: Ajánlott a minőségi nyers mézet fogyasztása akár magában, akár teába keverve. A Pennsylvaniai Orvosi Egyetem vizsgálata szerint a 2-18 éves gyermekek köhögése és légúti gyulladása mézfogyasztás hatására hét napon belül elmúlt. Ráadásul a méz – egyes megfázás elleni gyógyszerekkel ellentétben – még mellékhatásokkal sem jár.
5. Természetes gyógymódok: Fogyasszunk gyömbért és fokhagymát! Aki bírja, rágja el őket nyersen, de akinek ez nem megy, vízbe is dobhatja pár szeletüket, vagy főzhet belőlük teát. A torok hátsó részének hoz enyhülést a felaprított, felmelegített hagyma mézzel keverve. Együnk belőle egy kanállal, majd legalább egy órán keresztül ne igyunk semmit. Keverhetünk a mézbe fokhagymát, illetve fehér vagy fekete borsot is.
A természetes gyógymódok azonban nem sokat érnek, ha a makacs köhögésnek valamilyen komoly betegség áll a hátterében, ezért bármilyen házi gyógymód alkalmazása előtt orvoshoz érdemes fordulni.
Forrás: Medipress