Újabb weblexikon
Az új világhálós oldal elkészítését Majtényi László, az Országos Rádió és Televízió Testület elnöke jelentette be. Ezt nyilván nem a jelenleg elérhető összesen 450 szócikk indokolta.
A wikipédia lényege, hogy a szöveget a neten böngészők közül bárki megváltoztathatja, a közös tudás alakítja a végső formát soha el nem nyerő szócikkeket. Ez a módszer sokszor nagyon jó eredményeket hoz, sok viszont a bizonytalansági tényező, a hozzá nem értés és különféle érdekek megjelenítése egyaránt a hitelesség rovására mehet.
A Kommunikációtudományi Nyitott Enciklopédia (nyitottenciklopedia.akti.hu) szerkesztői viszont minden szempontból megbízható információforrást akarnak létrehozni, amelyik „a kommunikációs képzést támogató, hivatkozható eszköz, a szakirodalom, a szakmai sztenderdek megteremtésének egyik legfontosabb fóruma lesz”. Ennek megfelelően a szócikkek szerkesztését csak szakemberek végezhetik, külön jogosultság megszerzése után. A jövő dönti majd el, hogy ebből nem következik-e, hogy a szócikkek hamar elavulnak, mert nem követik eléggé gyorsan az ismeretek változását.
A frissességet lemérhetjük a héten nyílt enciklopédia „Napilap” címszaván: „A napilapok olyan időszaki sajtótermékek, melyek a hírlapoktól csak annyiban térnek el, hogy minden nap megjelenik hirközlési (sic!) céllal, de ezenkívül a napi események elemzésével és értékelésével is foglalkoznak.”
A wikipédián tíz percen belül javították volna a nyelvhelyességi és helyesírási hibákat. Biztosak lehetünk benne, hogy az önkéntes szerkesztők a cikk további részében a formátum meghatározását nem egy 1976-os, különben nagyszerű könyvből (Radics–Ritter: Laptervezés, tipográfia) idéznék, és a magyar napilapok felsorolásakor valószínűleg nem állnának meg az 1930-as éveknél.