Mohácsi pedofilbotrány: nőtt a sértett gyerekek száma
A mohácsi Brodarics István Általános Iskola rajztanára, a 45 éves B. Mihály ellen tavaly decemberben a pedagógus egyik növendékének, egy hatéves kislánynak az édesanyja tett feljelentést. Az asszony azért fordult a rendőrséghez, mert - miként a gyermekét vizsgáló pszichológus megállapította - kislánya vizelési panaszát lelki sérülés okozza, amely B. Mihály szemérem elleni bűncselekményének a következménye lehet. A rendőrség vizsgálatot indított, és megalapozottnak látta, hogy B. Mihály elkövette az említett bűncselekményt, de nem csak a hozzá forduló asszony gyerekével, hanem még két - hétéves - kislány ellen is. Bár a férfi tagadott, a bíróság februárban letartóztatta őt.
Az elmúlt két hónapban a nyomozók mintegy száz tanút - a tanár diákjait és azok szüleit - hallgatták meg, s ennek alapján kilencre nőtt a sértettek száma. Erről Bojtor Bernadett, a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője tájékoztatta tudósítónkat. A sértettek mindegyike gyermekkorú, meghallgatásukat igazságügyi pszichológus végezte. Az ügyészi felügyelet mellett folyó vizsgálatban a bíróság által kirendelt nyomozóbíró is részt vesz, így a sértettek mentesülnek attól, hogy a bíróságon vallomást tegyenek, és ott újra találkozniuk kelljen tanárukkal. A kihallgatott gyerekek valamennyien hasonlóan adták elő sérelmüket, ám hogy a tanár pontosan mit tett, azt a rendőrség - a nyomozás érdekében - nem árulja el.
B. Mihály az ügy kirobbanásáig Mohács köztiszteletben álló egyénisége volt. A férfi képei számos kiállításon szerepeltek sikerrel, alkotásai eljutottak nyugat-európai, dél-amerikai és ázsiai tárlatokra is. B. Mihályt városa és a megyei önkormányzat kitüntette. A pedagógus szakköreiben számos, később művészpályán is helytálló fiatal ismerte meg a képi ábrázolás alapelemeit. Az egykori diákok közül többen úgy nyilatkoztak lapunknak, hogy szeretnének hinni B. ártatlanságában, ám megemlítették: volt tanáruk gyakran félreérthetőn bánt lánytanítványaival, puszilgatta, simogatta, ölébe ültette őket, s mivel ennek híre terjedt a városban, akadtak szülők, akik nem engedték lányukat B. Mihály szakkörébe járni. Hogy a tanár félreérthető gesztusairól és a szülők gyanakvásáról a pedagógus kollégái tudtak-e, arra a kérdésre az iskola vezetése nem kívánt válaszolni.