Megtalálták a rendőrök Csontváry 230 milliót érő ellopott festményét
Az MTI úgy értesült, hogy a sértetlen festményt egy budapesti lakásban találták meg, még azelőtt, hogy értékesítették volna. A rendőrség az eset miatt két embert vett őrizetbe. Az ügyben várhatóan hétfőn tart sajtótájékoztatót a Budapesti Rendőr-főkapitányság.
Az MTI március 23-án számolt be arról, hogy a Hírcentrum információi szerint a 230 millió forintos alkotást, a legdrágábban vett magyar festményt több más értékes műtárggyal együtt ismeretlenek ellopták. A képek között volt Szinyei Merse Pál Vadregényes táj és Mednyánszky László Csavargó, valamint Holdsütés című festménye, amelyek a becslések szerint több tízmillió forintot érnek.
A hazai árverések történetében minden korábbinál magasabb áron, 230 millió forintért kelt el 2006 decemberében egy addig ismeretlen, Csontváry Kosztka Tivadar ecsetje alól származó festmény. Az 1902 körül készült képet soha nem állították ki, soha nem árverezték, és reprodukálva is csak egy részlete volt, fekete-fehér felvételen Lehel Ferenc 1931-ben megjelent Csontváry-monográfiájában. Az évszázada rejtőzködő kép hollétéről nem tudott a Csontváry-kutatás, bár sokszor és sokan hivatkoztak rá. Egy olyan családtól került árverésre, amelynek tagjai nem vallják magukat műgyűjtőnek, de akik 60 éve őrizték a ritka kincset.