Megkezdődött a helyreállítás a csőtörés miatt elázott nagykanizsai gimnáziumban
Balogh László elmondta: az épületrész átázása miatt három statikus is megvizsgálta a műemléki szárnyat, s bár egyelőre nincs kész az írásos szakvéleményük, annyit szóban már közöltek, hogy az épület nem életveszélyes. A födémek és a gerendázat nem ázott át olyan mértékben, hogy leszakadhatna.
A gimnázium 1886-ban épült műemléki szárnyának padlásterében február 9-én este törött el - feltehetően a fagy miatt - az ott 30 éve kiépített vízvezeték, s a jelentős mennyiségű víz elöntötte az épület két szintjét, több helyen leszakadt a födém vakolatborítása.
A tűzoltók a tetőtérben összegyűlt vizet kiszivattyúzták, de a veszélyhelyzet miatt az épületszárny mindkét szintjét le kellett zárni. Összesen 12 termet, köztük három tantermet és részben a könyvtárat áztatta el a lezúduló víz, de a beosztások átszervezésével péntek reggel megkezdődhetett a tanítás az iskola csaknem 900 diákja számára.
Az igazgató most, egy héttel a történtek után azt mondta: szerdán megnyithatták mindkét szintet, csupán három termet - a fizika tantárgy előadótermét, egy tantermet és a kistanárit - kell továbbra is lezárva tartaniuk, a könyvtár állománya nem károsodott jelentősen. Megkezdődött már a helyreállítás, de miután szárításra és felújításra is szükség van, szeptemberig valószínűleg már nem tudják használni ezeket a helyiségeket.
A kárfelmérés már megtörtént, de a biztosító még nem készítette el a becslését. Az igazgató úgy vélekedik, a kárösszeg minden bizonnyal több millió forintra rúg.