Hatvan lövés az iskolában
Az újabb adatok szerint a gyilkossal együtt 16 halálos áldozatot követelő winnendeni öldöklés másnapján sem tudni, hogy milyen indítékok vezették a jól szituált családból származó Tim K.-t. Kiderült viszont, hogy depresszióban szenvedett, tavaly pszichiátriai klinikán is kezelték. Az utókezelésre már nem járt el. Ismerősei visszahúzódónak írják le, egyik kedvenc időtöltése a Counter Strike nevű öldöklős számítógépes játék volt. Több pszichológus arról beszélt, az áldozataival fejre célzott lövésekkel végző Tim K. valószínűleg "kettős világban" élt - környezetében senki sem látott bele abba a "sötétségbe", amit a külvilágnak szóló "homlokzat" mögé rejtett.
A gyilkos ámokfutásra a német fiú alaposan felkészült. Fekete öltözékbe bújt, több mint kétszáz tölténnyel szerelte fel magát. Az Albertville középiskolában legalább hatvan lövést adott le. A riasztás után pár perccel a helyszínre érkező rendőrök azonnal behatoltak a tanintézetbe, s a tettes "megzavarásával" még nagyobb vérfürdőt hiúsítottak meg. Amikor később egy autókereskedésnél tűzharcba bocsátkozott a rendőrökkel, a szintén fegyverrajongó papa gyűjteményéből kilopott pisztolyt önmaga ellen fordította.
A középiskola egyelőre zárva marad, a tanintézet környékét gyertyák és mécsesek borítják. A kórházakban nyolc sebesültet ápolnak, mindegyikük túl van az életveszélyen.
Németországban közben fellángolt a vita, tovább kell-e szigorítani a fegyvertartási szabályokat, amerikai mintára állítsanak-e fel a tanintézetek bejáratainál fémdetektoros kapukat, s mit lehetne tenni, hogy idejében kiszűrjék a Tim K.-hoz hasonló idegileg labilis tizenéveseket. A 16 halálos áldozatot követelő 2002-es erfurti gimnáziumi ámokfutás után az iskolák állítólag sokat tettek a megelőzés érdekében. Mégsem eleget.