Elítélt ezredesek
Az elsőrendű vádlott ezredes, aki a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságán is dolgozott, kikerült az eljárásból. Ügyét elkülönítette és felfüggesztette a bíróság, mert orvos szakértői vélemény szerint betegsége miatt képtelen a védekezésre. A vádirat szerint az ő révén jogtalan előnyökhöz jutottak elítéltek, s egyiküktől egymillió forintot kapott. Ellene akkor folytatható az eljárás, ha megszűnnek súlyos egészségügyi gondjai.
A bírósági indoklásából kikerekedő történet szerint a fogva tartott Á. János vállalkozó különböző, őt meg nem illető előnyökhöz jutott a börtönben. Jogtalan eltávozásokat kapott, a számára jobb körülményeket teremtő börtönökbe, így például a tököli büntetés-végrehajtási intézetbe került. Kivételezett helyzetét barátjának, az elsőrendű vádlottnak köszönhette, aki kapcsolataival érte el számára a kedvezményeket.
A bíróság bűnösnek találta I. László ezredest, nyugalmazott tököli intézetparancsnokot, aki Á. Jánosnak egyebek között büntetés-félbeszakítást és soron kívüli látogatást engedélyezett. I. Lászlót a bíróság folytatólagosan elkövetett hivatali visszaélés miatt tíz hónapi - két évre felfüggesztett - börtönbüntetésre ítélte, s elrendelte lefokozását. V. Alfréd ügyvéd négy hónap felfüggesztett fogházat kapott, mert a bíróság szerint közreműködött abban, hogy elítéltek hamis orvosi igazoláshoz jussanak. A többszörösen visszaeső Á. Jánost hivatali vesztegetésben, hivatali befolyással történő üzérkedésben mondták ki bűnösnek, büntetése 3 év hat hónapi fegyház. Három vádlottat felmentettek.
Az ügyész háromnapos gondolkodási időt kért, az elítéltek többsége fellebbezett.