Később lesz Amerika digitális
Ennek ára 40-70 dollár körül van. Ilyenre csak annak van szüksége, aki nem kábelen vagy műholdon nézi az adásokat, továbbá tévékészüléke nem integrált, azaz digitális jelek vételére gyárilag nem alkalmas.
- Kizárt dolog, hogy teljesítsük a következő két hétben, amit az elmúlt 24 hónapban kellett volna - ismerte el a szövetségi felügyelet a The Washington Postnak nyilatkozó elnöke.
A helyzetet nehezíti, hogy a kuponok 90 napon belül lejárnak. Mivel az átállást halasztják, mostantól sokan új kupont igényelnek, ám ilyeneket nem nyomtattak. Aggódnak az amerikai-mexikói határ melletti sávban élőkért is. A mindkét ország csatornáit néző, jórészt kétnyelvű lakosságot összezavarhatja, hogy Mexikó viszont egyelőre marad az analógnál. (Mint ahogyan 2011 végéig az Európai Unió számos tagországa is. A sort Hollandia nyitotta meg, pillekönnyű átállással 2006 végén; a szinte teljes egészében kábeltelevíziózásra állt országban csak 74 ezer háztartást érintett az analóg földfelszíni szórás megszüntetése.)
Bár az átállást sokszor a technikai lehetőségek bővülésével adják el a fogyasztóknak, így például azzal, hogy az adott spektrum a digitális szórásnál a multicast jelfolyam révén többre osztható, az állam a maga számára egyszerűen felszabaduló frekvenciatartományt és pénzt remél. A tűzoltóságnak, a polgári védelemnek frekvenciára van szüksége. Most csalódottak, hogy nem szabadulnak fel a frekvenciák. A kuponprogram 1,34 milliárd dollárt emészt fel. A bevételi oldalon viszont a két távközlési cég 19 milliárd dollárt fizetett a koncesszióért.