Erkel esete a lopakodó Mikulással
Maradjunk inkább a hőszigetelt üvegezésű, fehér műanyag ablak mögött, onnan tökéletes kilátás nyílik a szemközti orvosi rendelőre vagy a Fővárosi Közterület-fenntartóra.
A környéken minden érdekesség megtalálható, mint a régi kis maszekok (cipész, szabó, műszaki cikkek javítása) vagy a legdivatosabb üzletek, például egy masszázsbolt olajokkal, tégelyekkel és egy olyan szép kockás fürdőköpennyel, hogy férfi legyen a talpán, aki felveszi. Nem sokkal utána egy üvegkereskedés kirakatában gyönyörködhetünk, ahol a dobozok meganynyi posztamensként törnek az ég felé. Igaz, a bolt kiadó, de a kirakat még rendezés alatt.
Ne feledkezzünk meg az Illárium galériáról sem, amely már ugyan hét éve bezárt, de ablakában, egy ezüstpapír jászolban kerámia Kisjézus és Mária várja a feltámadást.
Továbbhaladva felfedező körutunkon, valószínűleg a karácsonyi dekoráció ottfelejtett mintapéldányával találkozunk az egyik erkélyre bemászó plüssmikulás személyében (a tavalyi év nagy slágere). A Kun utca legimpozánsabb épülete a tűzoltóság tatár sisakra emlékeztető kupolájával, de a Szent Rita-kápolna is családias virágágyásaival és fülkéjével.
Az Erkel Ház automatikusan működő felügyeleti kamerarendszert kap, így boldog voyeur-ként nyomon követhetjük a ház életét a padlástól a pincéig.
A pince- és földszinten a parkoló autókat leshetjük ki (egy beálló ára 1,99 millió forint, úgyhogy sokan biztosan az egyelőre nem fizetős utcát választják majd), valamint a tárolókban (150 ezer forint négyzetméterenként) szunynyadó téli-nyári gumikat, síléctartókat és bicikliket. Esetleg a kabátot és a szakadást. Szintén a földszinten megtekinthetjük a kilenc üzlethelyiség valamelyikét, félig üvegezett, belül boltíves ajtaikkal, vagy a parkosított belső udvart.
Az első emeleti lakások kertkapcsolatosak, a teraszok 10-40 négyzetméteresek kiskertekbe torkollnak, ezért kis szerencsével békés napozókat is lencsevégre kaphatunk. A teremgarázsból négy lift és három lépcsőház vezet fel a lakásokhoz, reggeli csúcs esetén is könnyen kikerülhetjük a szomszédokat.
A negyedik emeleti 36 négyzetméteres lakás utcára néz (kilátás az orvosi rendelőre). Az építtetők minden zugot kihasználtak: a fürdő és a toalett egy helyiségbe került, a konyha is a nappali része lett. A hálószobát azonban, mint rendesen, kifelejtették, csak egy kanapé jelzi a rajzon, hogy éjszaka aludni is szoktunk. Esténként kihúzzuk a kanapét, reggel visszatoljuk, különben csatatérré változik az amúgy sem túl nagy lakás.
A konyhához alsó és felső konyhabútor tartozik mosogatótálcával, csapteleppel és elektromos tűzhelycsatlakozással (tűzhely nélkül), de a bútort akár el is hagyhatjuk, ha ráakadunk egy szebb darabra. Természetesen az árára ne számítsunk.
A 45 négyzetméteres otthon a hatodikon délnyugati fekvésű, kertre néző, klasszikus elrendezésű. Az előtértől jobbra a mosdó és a fürdő fogad, majd a hálószoba is innen nyílik. Balra amerikai konyhás nappali fekszik hatalmas ablakkal. Az erkélyre mindkét szobából kiléphetünk.
A hetedik emeleti 89 négyzetméteres szintén délnyugati fekvésű lakás két részre osztott, az egyik oldalon a nappali, a félig szeparált konyha (nincs ajtó előtte, de nem a nappali közepén kapott helyet) és a kamra található. A másikon mosdót, gardróbot, fürdőt és két hálót alakítottak ki. A két oldal egyetlen közös tere itt is az erkély. Így megvalósul a tökéletes összhang, a nappaliban szabadon rajcsúrozhatunk, míg egyik családtagunk az igazak álmát alussza.
Új építésű társasház
Cím: Budapest VIII., Kun utca 4/A
Lakásnagyság: a legkisebb lakás 36 nm, a legnagyobb 89 nm, az átlag 45 nm
Négyzetméterár: 370 ezer forint
Lakásár: a 45 nm-es lakás 16,73 millió, de egy szintén 45 nm-es lakás 70 nm-es teraszszal, kocsibeállóval és tárolóval 29,9 millió forint