Parlagi sast lőttek
A tetem további vizsgálata még folyik, hiszen nem egyértelmű, hogy a rendszerint óvatos madár hogy engedhette az elkövető(ke)t olyan közel, hogy azok légpuskával meglőhették. A feltételezett körülmények miatt egyelőre nem zárható ki, hogy a parlagi sas esetleg mérgezés, vagy egyéb ok miatt már legyengült állapotban volt, amikor meglőtték.
A tömegessé vált mérgezéses esetek mellett aggasztó, hogy szinte minden évben találni meglőtt sast és szétlőtt fészket. A mérgezéssel ellentétben a lövéses eseteknél biztosan kijelenthető, hogy a szándékos pusztítás célpontjai maguk a fokozottan védett ragadozó madarak. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület nyilvántartása szerint 2002 óta ötször lőttek sasra vagy fészkére, több kifejlett madár, illetve fióka pusztulását okozva.
A sasok országos állománya ugyan lassan növekedett az utóbbi években, de még mindig csak 85 pár parlagi sas és 160 pár rétisas él hazánkban. Az elmúlt két évben mérgezetten megtalált 29 parlagi sas az ezen időszak egész európai uniós szaporulatának több mint 10 százaléka.