Hírek
Bálnatetemért harcolnak. Háború tört ki két ír falu között egy hatalmas dögért, nevezetesen egy húszméter hosszú bálnatetemért. Courtmacsherry és Kilbrittain egyaránt igényt tart rá, de nem megsütni akarják, hanem kiállítani a csontvázát oktatási célból és turistacsalogatóként. Az egyik falu lakosai már megkaparintották a bálna állkapcsát és "biztos helyre" dugták. Azt állítják, a közös öbölnek azon a részén döglött meg a hatalmas cet, amely az övék, ráadásul ők kínlódtak a tetem partra emelésével. A másik község is magának akarja az egész bálnaleletet, hogy a faluházuk dísztermében állítsák ki. (MTI)
Posztumusz bátorsági érmet kap egy új-zélandi kiskutya, amiért megvédett öt gyereket egy falka pitbulltól. George, a hős terrier belepusztult a pitbullharapások okozta sérülésekbe, a gyerekeknek viszont nem esett bajuk. Az emlékérmet gazdája veszi át a PDSA brit állatvédő szervezettől. Az érem olyan állatoknak jár, amelyiknek emberekért vagy más állatokért áldozták fel az életüket. A gyerekmentő hőstettet George 2007-ben hajtotta végre. A holt ebet azóta számos szervezet kitüntette, úgyhogy nem ez lesz az első érem a vitrinben - mondta Alan Gay, a volt gazda. (MTI)
Halálosan udvarias britek. Aránytalanul több brit halt meg a Titanic katasztrófájában, mert udvariasak volt: szépen sorba álltak a mentőcsónakoknál. Az összefüggést egy magatartás-kutató közgazdász állítja. David Savage, az ausztráliai Queensland Egyetem kutatójának meglátása szerint a britek aránytalanul nagyobb számú vesztét az okozta, hogy korabeli - 1912-ben süllyedt el a Titanic - viselkedéskultúrájukat erősen megszabta a gentlemanség, míg például az amerikai utasok jóval individualistábbak, avagy önzőbbek voltak. A BBC-nek Savage elmondta, hogy a Titanic katasztrófájának túlélésére a nőknek és gyerekeknek 70 százalékkal nagyobb volt az esélyük. Ebben fő szerepe volt a brit uraknak, akik önfeláldozón tessékelték a mentőcsónakokba feleségüket. A britek egyébként máig szeretnek sorba állni, pedig a buszközlekedésben már megpróbálták erről leszoktatni őket, hogy gyorsuljon a fel- és leszállás. (MTI)
Szennyezéstől sok a hal. A Nílusba jutó szennyvíz és műtrágya gyarapítja a Földközi-tenger halállományát - erre a következtetésre jutottak az amerikai Rhode Island-i Egyetem kutatói. A most szerzett ismeretek alapján a földek túltrágyázása a halak drámai elszaporodásához vezetett. A kutatók szerint a térségben lehalászott hal mennyiségének legalább 60 százaléka a trágyázás hatásának köszönhető. Ma háromszor annyi hal kerül ki ezekből a vizekből, mint az Asszuáni-gát megépülte, a hatvanas évek közepe előtt. A gát segítségével az árvizek kilencven százaléka megszűnt, a betakarítások száma évi egyről háromra nőtt. Az egyiptomiak megtrágyázták a földet, egyúttal a tengert is. (MTI)
Titokzatos körülmények között égett meg egy férfi az Egyesült Államokban: másod- és harmadfokú sérülései lettek, tűz viszont nem volt lakásában. Az 56 éves illetőre fürdőszobájában fekve találtak rá a mentők. A helyiségben mindössze egy gyertya okozhatott volna égési sérülést, ám elég csekélyet. A tűzoltóság szakértők bevonásával vizsgálja a rejtélyt. Hogy az arcán és a kezein sérült férfi eszméleténél van-e és ha igen, tud-e beszélni, arra nem tért ki az AP amerikai hírügynökség. (MTI)
Munkaügyi perben férj és feleség. Munkaügyi pert indított egy férj a felesége és egyben főnöke ellen Oroszországban. A férj fűtőként dolgott egy Lipeck közelében lévő kisváros egészségügyi szakközépiskolájában, amelynek igazgatója a felesége volt. Kretov egy szabadnapján egy pár üveg sörrel betért munkahelyére, az iskola kazánházába, de alig kezdett kollégáival iszogatni, már hívatta is igazgatója-felesége, és utasította, hogy írja meg felmondó levelét, különben ő bocsátja el munkahelyi italozásért. A felesége nem blöffölt: valóban elbocsátotta. Ekkor fordult a férj bírósághoz. A bírák elrendelték visszahelyezését állásába. Az asszony a családi béke érdekében a történtek után lemondott tisztéről. (MTI)