Kukába dobták a csepeli kettős tragédia bizonyítékát

Guberálók szedhették ki a kukából és vihették magukkal a csepeli kettős gyilkosság egyik perdöntő bizonyítékának tartott szervert, amelyen az iskola belső kameráinak felvételeit tárolták. Az egyik gyanúsított ügyvédje kezdeményezte, hogy ajánljanak fel nyomravezetői díjat annak, aki a szervert a hatóságoknak átadja.

Ruttner György ügyvéd, a Csepel-sziget Általános és Szakképző iskolában történt kettős gyilkosság egyik gyanúsítottja, Deme Gábor volt gazdasági igazgatóhelyettes védője elégedetlen a rendőrség munkájával. Álláspontja szerint a rendőri vezetők nyilatkozatainak egy része megalapozatlan. Határozottan cáfolta például azt az állítást, mely szerint Deme "részletes beismerő vallomást tett volna". Szerinte nem tett.

Emellett Ruttner szerint a BRFK több olyan nyomozati cselekményt nem hajtott végre, amely védence "ártatlanságát" igazolná: azt, hogy Deme - aki a bűntény napján a később engedély nélkül tartott fegyverével két ember életét kioltó Kun Tamással együtt érkezett Takács József igazgatóhoz egy megbeszélésre - maga is áldozat.

Miután Ruttner szerint a bűntény több lényeges mozzanata egyáltalán nem úgy történt, ahogy azt a rendőrség nyilvánosságra hozta, bizonyítási indítványt terjesztett elő a Fővárosi Főügyészségen. Azt javasolja, hogy a bűncselekmény felfedezésekor a nyomravezetőnek felajánlott (majd az őrizetbe vétel után visszavont) ötmillió forintos nyomravezetői díjat, vagy annak egy részét ajánlják föl annak, aki átadja a hatóságoknak az iskola szerverét, amelyen a gyilkosság alatt készült felvételek is láthatók. Ruttner ettől azt reméli, bizonyítják majd védence állítását, jelesül, hogy ő az első lövés eldördülése után megpróbált elmenekülni, de Kun megfenyegette, és fegyverrel kényszerítette: "Tüntesse el a szervert".

Ruttner szerint Deme elmondta a nyomozóknak, hogy Csepelen a Kolozsvár és a József Attila utca egy-egy kukájába dobta a szervert és a winchestert, amit előzőleg otthon kiszerelt a dobozból. Az egyik konténerben a nyomozók megtalálták azt a kék reklámszatyrot, amelyben a szervert az iskolából elvitte, de nem foglalták le, noha a rajta lévő ujjnyomok, szerinte, igazolhatták volna Demét.

Deme védője vitatja azt is, hogy védencét "elfogta" volna a rendőrség. Kitart amellett, hogy Deme épp a csepeli Tesco parkolójában volt, amikor édesapja felhívta azzal, hogy keresik, majd átadta a telefont a járőröknek. Deme megbeszélte velük, hogy megvárja őket az áruház parkolójában. Így is tett. Ruttner ezért azt kéri, tanúként hallgassák ki Deme édesapját, és védencét és a rendőröket. Indítványozta a mobiltelefon-híváslisták beszerzését és ellenőrzését is.

Ruttner és védence verziója szerint Kun "bekattanhatott", azért kezdett gyilkos ámokfutásba az amúgy békés, nyugodt hangvételű tárgyalás végén. (Azt a rendőrség is megerősítette, hogy a megbeszélésre tanúnak hívott Papp László zsebében elrejtett magnó felvételén egy elbocsátás/felmondás esetén szokványos beszélgetés hallatszik.) Ruttner ezért kezdeményezte Kun Tamás igazságügyi elmeorvosi kivizsgálását, hogy tisztázzák, tettének elkövetésekor beszámítható volt-e. Álláspontja szerint Deme nem társtettes egy kettős gyilkosságban, hanem áldozat, akit megfenyegettek, ezért - és csak ezért - elkövette azt a hibát, hogy eleget tett Kun utasításának, és elvitte szervert.

Az áldozatok fényképei az iskola előtt a gyilkosságot követő napokban
Az áldozatok fényképei az iskola előtt a gyilkosságot követő napokban
Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.