A hivatalhoz láncolta magát a karbantartó
- Mindegy, hogy itt fagyok meg, vagy otthon, ahol nincs tűzifa - mondta Földi Mihály, aki szeptemberben került a hivatalba. Papp János polgármester vette fel, mert az előző karbantartó munkájával nem volt megelégedve.
- Baj volt az iskola meg az óvoda fűtésével, amióta munkába álltam, egyszer sem romlottak el a kazánok - állította Földi Mihály. Szerinte bosszú áldozata lett: a polgármestert december közepén felfüggesztette tisztségéből a helyi önkormányzat, az általa felvett embereket is szélnek eresztették.
- Ha Földi Mihály idejében elszámol a rá bízott vagyontárgyakkal, már decemberben megkapta volna a bérét - mondta Bodor Zoltán, a polgármesteri teendőkkel megbízott alpolgármester. Szerinte hiányos az eszközleltár. Hozzátette: azért kellett a megbízási szerződéseket felmondani, mert azok fenntartása túl sokba kerültek.
- Ha közhasznú munkásokat alkalmazunk, 90 százalékos állami támogatást kapunk a bérükhöz. A polgármester mégis ragaszkodott a saját embereihez, akikkel szerződést kötött. Emiatt is döntött úgy a testület: fegyelmit indít ellene az önkormányzat a döntések folyamatos megszegése és a pazarló gazdálkodás miatt - mondta.
Bodor Zoltántól megtudtuk: Földi Mihályon kívül még három embernek volt megbízásos jogviszonya az önkormányzattal. Miután december 20-án felbontották valamenynyiükét, s aki elszámolt, megkapta a bérét. Földi Mihály nem volt köztük.
- Jelentsenek fel, ha azt hiszik, elvittem valamit! - reagált a volt karbantartó. Azért is vonakodott aláírni az eszközleltárt, mert azt hitte, a felmondási időre járó juttatást is kaphat.
Végül megoldódott a leláncolt karbantartó ügye: az alpolgármester a három gyerekre és a téli hidegre való tekintettel a saját zsebéből kifizette a férfi járandóságát - hatvanezer forintot -, azzal a feltétellel, hogy a napokban rendezik a végelszámolást a hivatalban.