Személyiségi jogokat sértettek
Miként azt Papp Gábor, a Bolcsikot és Zsombókot képviselő ügyvéd a Népszabadságnak elmondta: a bíróság elnézéskérésre, 300-300 ezer forint nem vagyoni kár megfizetésére kötelezte elsőfokú ítéletében a lapot, s eltiltotta a további jogsértéstől. Ligeti György, a Blikk ügyvédje a Népszabadságnak azt mondta: a kiadó később dönt arről, megfellebbezi-e a döntést, vagy sem.
Bolcsik és Zsombók azt követően indított egy-egymillió forintos kártérítési pert a legnagyobb példányszámú bulvárlap ellen, miután a lap összeállítást közölt azokról, akik "tömeggyilkossá tették Kaisert". A cikkben megnevezett rendőrök, ügyész és bíró közül csak a két rendőri vezető perelt.
A bíróság elsőfokú ítélete szerint: jogosan. A cikk ugyanis azt sugallta, mint ha Bolcsik és Zsombók annak ellenére gyanúsították volna meg gyilkossággal Kaisert, hogy tudták, nem ő követte el 2002. május 9-én a nyolc emberéletet követelő móri mészárlást. A koncepciós eljárás megalapozatlan vádját kérte ki magának lényegében a két rendőri vezető.
A cikk ezen olvasatát tartották súlyosan személyiségi jogsértőnek az érintettek, akik szerint a móri nyomozásban mindvégig szakszerű és alapos nyomozás folyt. (Más kérdés - és jelen pernek nem volt a tárgya -, hogy miután jogerősen ténylegesen életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélte a bíróság Kaisert a rendőrség elfogta a valódi gyilkosokat.)