A terepjáró rohant az óvodásokat szállító buszba
A Dajka Gábor utcai óvodába járó gyerekeket síoktatásról vitték vissza az óvodába, amikor a baleset történt.
A rendőrség szerint akár több hetet is igénybe vehet a vizsgálat. Egyes lapértesülések szerint a jobbkezes kereszteződésben a városi terepjáró nem adta meg az elsőbbséget a busznak, amelyet nem szereltek fel az óvodások számára használható biztonsági övekkel és gyermekülésekkel sem. Nem tudni, mekkora sebességgel érkezett a kereszteződésbe a négykerék-meghajtású, 1,7 tonnás, csaknem 2500 köbcentis, 116 lóerős pickup terepjáró, a csaknem kéttonnás Mercedes-Benz Sprintert az ütközés ereje felborította.
Az Országos Mentőszolgálat szóvivője, Győrfi Pál szerint a mentők a szakma szabályai szerint jártak el a buszbaleset hat sérültjének ellátásakor. A helyszínre elsőnek érkező orvos a később újraélesztett élettelen kisfiút - EKG-t is használva - megvizsgálta, s mivel légzést, vérkeringést nem észlelt, a másik, kritikus állapotú kisgyermek ellátását és a többi, "akkor még ismeretlen állapotú sérült felkutatását kezdte meg". A sürgősségi orvostan szerint tömeges baleset helyszínén az ellátás különleges szabályok alapján történik. Az életveszélyben levők ellátása elsődleges, őket követik a súlyos sérültek, és ezután a klinikai halál állapotában lévők közül azok, akik még életjelenségeket mutatnak. Utolsóként kerülnek ellátásra a könnyű sérültek.
A szóvivő hangsúlyozta: a szabály oka és célja az, hogy a kétséges sikerű újraélesztési kísérletet végezve nehogy elveszítsék azt a sérültet is, akin még nagy eséllyel segíteni lehet. A szakmai szabályok szerint tehát a további mentőegységek helyszínre érkezésekor kezdődhet meg a halott újraélesztési kísérlete.