Ötmillió eurós netcsalás
A honlapon hivatalosan internetes telefonálási lehetőséget vásárolhattak az érdeklődők 10, 20, 50 eurós csomagokban. A számlát a vevők bankkártyával rendezhették. Később a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) nyomozói kiderítették, a hajdúszoboszlói céget július 4-én vásárolta meg az ügy jelenleg egyedüli letartóztatott gyanúsítottja. A 30 éves román állampolgárságú fiatalember, aki a társaság ügyvezetője lett, ezután pénzügyi kapcsolattartóként vett részt a honlap fejlesztésében, majd üzemeltetésében.
Az internetes POS-terminál üzemeltetésére szeptember 9-én kötött szerződést egy hazai bankkal, a tesztüzem befejezését követően azonban a pénzintézet beleegyezése nélkül a 10, 20, 50 eurós csomagokat 500 és 5000 eurós csomagokra módosította.
A pénzintézet a csalás és az október 3. és 7. között kezdeményezett 3181 vásárlás láttán gyanút fogott, zárolta a tranzakciókat, majd feljelentést tett a rendőrségen.
A nyomozás eddigi adatai szerint valamennyi vásárlás fiktív volt. A POS-terminálon illegálisan megszerzett kártyaadatok felhasználásával hamisított bankkártyákkal fizettek, azaz a vásárlók lényegében döntően maguk az eladók, a honlap üzemeltetői voltak. A kártyatulajdonosok, akiknek adataival visszaéltek, már csak akkor értesültek volna arról, hogy internetes telefontulajdonosok lettek, amikor számlavezető bankjuk értesíti őket - a pénzt leemelték számlájukról.
Október 9-én és 10-én a Nemzeti Nyomozó Iroda egyidejűleg több helyszínen tartott házkutatást, az ügyben lefoglaltak számítógépeket, és a gyanúsítottként hallgatták ki a román ügyvezető magyar segítőit is, akik - egyebek közt - a hajdúszoboszlói cég megvásárlásában segédkeztek neki. Az ügyvezetővel ellentétben ők szabadlábon védekezhetnek.
A bank lépésének köszönhetően a több mint háromezer kártyatulajdonost nem sikerült megrövidíteni. A Nemzeti Nyomozó Iroda a román férfi bűntársainak felkutatása érdekében "megkeresést küldött" több ország rendőrségének.