Kutyatámadás: az idős és a gyermek a leggyakoribb áldozat
Nem szabad kiabálni és menekülni - mondja Joó István, a Cerberos Állatvédő Egyesület és Kutyaiskola szakmai igazgatója, mikor arról kérdezzük, mi a teendő, ha kutya támad ránk. Mint mondja, ha futni kezdünk vagy sikítozunk, azonnal zsákmányállatnak minősülhetünk a kutya szemében. "Fontos, hogy álljanak nyugodtan, kezüket szorítsák a testük mellé. Ha van náluk iskolatáska vagy tornazsák, akkor azt tartsák maguk elé, így a kutya nem őket fogja hamarabb elérni. Soha nem szabad a kutya szemébe nézni, de ne is fordítsanak hátat az állatnak" – teszi hozzá a szakember.
Többek között ezekhez hasonló szituációkat játszanak el a gyerekekkel, a szakember és munkatársai ugyanis felvilágosító előadásokkal járják a nyári táborokat, óvodákat és iskolákat. Immár 4 éve tanítják a különböző korosztályokat arra, mit is jelent a felelős állattartás, ugyanis ha az ember tudja, mit hogyan kell csinálnia, sok baleset elkerülhető. A tréningek alkalmával a gyerekek bepillantást nyerhetnek az állattartással kapcsolatos teendőkbe is. Megtudhatják, hogy mennyi törődést és odafigyelést igényel egy kedvenc tartása, így eldönthetik, vállalják-e egy négylábú gondozásával járó felelősséget.
"Az előadásokra a Cerberos Kutyaiskola terápiás állatai is elkísérnek minket, így a fiatalok közvetlen kapcsolatba kerülhetnek velük. Megsimogathatják, megetethetik őket, megtanulhatják, hogyan viselkedjenek idegen kutyával, de engedelmességi és trükkös bemutatót is szívesen tartunk. Fontos, hogy a fiatalok teljes körűen átlássák, mekkora felelősség egy kedvenc tartása és felnevelése" – mondja Joó. Az egyesület szakemberei pedig szívesen ellátogatnak bármelyik iskolába, óvodába.