Elküldte vagyonőreit az OTP

Felmondott az OTP a biztonsági őrök java részének a dél-dunántúli régióban. A pénzintézet szerint így is biztonságos.

A sonline-nak beszámoló biztonsági őrök szerint a leépítéseket egy-két nappal munkaviszonyuk megszűnte előtt közölték velük. Elmondásuk szerint csak a nagyobb fiókokban, mint például a kaposváriban és a siófokiban maradt őrszemélyzet, a kisebbekben mostantól nem alkalmaznak ilyet.

Az OTP a korábban a Pintér Sándor belügyminiszter tulajdonában álló Civil Biztonsági Szolgálat Zrt.-vel szerződött, a vagyonőrök azonban úgy fogalmaztak: ők már „az alvállalkozó alvállalkozóinak" az alkalmazásában álltak. Egyikük arról is beszélt: ezek a cégek hol megszűntek, hol újak alakultak, már követni is alig tudták, egy ízben rájöttek, hogy bejelentetlenül foglalkoztatták őket, ám hiába fordultak a hatóságokhoz.

Felvetették, hogy talán amiatt nincs szükség a munkájukra, mert megdrágult az alkalmazásuk a kötelező 1500 forintos rezsióradíj bevezetése óta, amiből – állították – egy vagyonőr jó, ha 4-500 forintot látott.

„Az OTP Bank fiókjaiban alkalmazott magas szintű biztonságtechnikai megoldások és eljárásrendek tették lehetővé a bank egyes fiókjaiban a biztonsági személyzet létszámának csökkentését – áll a pénzintézet közlésében. – A komplex vagyonvédelmi eszközökön keresztül adott riasztójelzések, szabotázsvédett módon, egy olyan központba futnak be, amely azonnal képes a rendőrséget értesíteni, a helyszínre járőrt küldeni. Ezek segítségével egy esetleges biztonsági eseménynél a gyors beavatkozás rövid időn belül biztosított” – írták.

Valamennyi bankfiókban korszerű digitális videomegfigyelő- és képrögzítő rendszerek üzemelnek – tájékoztatott az OTP-kommunikáció. „Köztudott, hogy a bankfiókokban a bankjegyek és egyéb értékek időzáras védelmet biztosító pénztárolókban vannak. Ezek megakadályozzák, hogy a rablást elkövető személy nagyobb összeghez hozzáférjen még a rendőrség és a biztonsági egységek helyszínre érkezése előtt. Ezen megoldások együttes alkalmazása a bűnelkövetést tervezők számára azt jelentik, hogy egy esetleges bűncselekmény során megszerezhető összeg nincs arányban az elfogás kockázatával és bankrablás miatt kiszabható szigorú büntetések mértékével.”

Az OTP válaszában arra is emlékeztetett: Magyarországon a bankok elleni rablótámadások száma jelentősen csökken.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.