Kicsinek is szép madár a nandu? Nyíregyházán kiderül

A struccok rendjébe tartozó nandufiókák keltek ki a Nyíregyházi Állatparkban, amelyek a kifutójukban most már láthatók is.
Révészné Petró Zsuzsa, a nyírségi állatkert szóvivője elmondta szerdán az MTI-nek, hogy a dél-amerikai pampákon élő, a strucchoz hasonló, de annál kisebb termetű, háromtagú futómadár-tenyészcsapatnak a tojásaiból keltetőgép segítségével jött világra négy fióka. A kicsik a Sóstói-erdőben lévő állatparkban fél évig rejtőzködve éltek, mostanra azonban közel egyméteres nagyságúra nőttek, így kihelyezhették őket a kifutójukba.

A felnőtt madarak 1,5 méteresre nőnek, 25 kilogramm körüli súlyúak, és erőteljes lábukon gyorsan tudnak futni, óránként akár 60 kilométeres sebességgel is.

Nyíregyházán a tenyésztett fehér tollú nandu él - a futómadár eredeti színezete szürke -, s tavaly is kikelt egy fióka, így már nyolctagú az állatkert különös madárraja.

A Bolíviában, Uruguayban, Paraguayban és Argentínában élő nandut húsa és tolla miatt kedvelik az ottani lakosok. A juhtenyésztő farmerek pedig azért is kedvelik, mert a madár megeszi a bogáncshoz hasonló gyomnövényeket, így a legelőkön a birkák gyapjúját nincs ami összekuszálja.

A nandunak jellegzetes a pihenő testtartása, földre hasal, fejét felemeli, lábait pedig párhuzamosan hátra nyújtja. Ugyancsak különleges jelenség, amikor a dürögnek a nandukakasok, amelyek kiterjesztik szárnyaikat, szélesre fújják hosszú nyakukat, és a rivális hímeket erős rúgásokkal űzik el a tyúkok környezetéből.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.