Kézigránátos gyilkosság: a kéz Zsanetté?
Az említett nap éjjelén Pécs meszesi városrészében kézigránátot dobtak egy családi ház nappalijába, s a szétfröccsenő szilánkok megölték a 37 esztendős P. Zoltánt és hat évvel fiatalabb élettársát. A pár szobában tartózkodó három gyermeke közül kettő könnyebben megsérült.
A Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság a kettős gyilkossággal a Kővágószőlősön élő 45 éves B. Jenőt és 43 éves öccsét, az áldozatokkal egy utcában lakó, 43 éves B. János, nyugdíjas rendőrt gyanúsítja. Az ugyancsak roma származású testvérpárt még februárban tartóztatták le, ám tettük indítékáról a nyomozók azóta sem árultak el részleteket.
Az elmúlt napokban viszont már olyan hírek szivárogtak ki a rendőrségről, hogy a kézigránátos merényletnek összesen öt gyanúsítottja van. Arról is hallani, hogy a kézigránátot egy kétgyermekes alsószentmártoni asszony, a 23 éves O. Zsanett dobta be a házba. A csakis romák lakta Alsószentmártonban O. Zsanettról az ismerősei úgy tudják, hogy a kézigránátos gyilkosság miatt tartóztatták őt le még a nyáron, akárcsak élettársát B. Sándort.
A faluban tudósítónknak többen is elmondták, hogy B. Sándornak három élettársa volt. Az egyik élettárs, a 20 éves Vajda Katalin - kérdésünkre válaszolva - úgy fogalmazott, hogy B. Sándor az egyik börtönbüntetését töltve tért át a muszlim hitre, s azért lett híve a többnejűségnek. Az asszony szerint a három élettárs testvéri szeretetben élt Sándor házában, és öt gyermeket szültek a férfinak.
Vajda Katalin beszélt arról is, hogy a novemberi gyilkosság éjjelén B. Jenő autóval jött O. Zsanettért, és elvitte őt Pécsre, s utóbb Zsanett elmesélte a rokonainak és ismerőseinek, hogy a gránátot ő dobta be a házba. Ezért nemcsak Vajda Katalin, de a rokonok is Zsanett ellen vallottak. Az itteniek állítják, hogy a nő nem ismerte az áldozatokat, mások megbízására, az esetleges következményeket nem sejtve, pénzért követte el a bűncselekményt. A felbujtók szándékát viszont csak találgatják Zsanett ismerősei.
A nyomozás érdekei
A fentiekről meg akartuk kérdezni Dakos Józsefet, Baranya főkapitányát, ám ő - a nyomozás érdekeire hivatkozva - nem kívánt az ügyben nyilatkozni, és se nem cáfolta, se nem erősítette meg információinkat. Más forrásból arról értesültünk, hogy a nyomozókat az teszi bizonytalanná az ügyben, hogy a gyanúsítottak egymásra vallanak, ugyanakkor valamennyien kitartóan tagadják a saját bűnösségüket.