Három évet kaphat az óbudai kollégiumban történt haláleset egyetemista vádlottja
Az emberöléssel vádolt, doktori iskolát végző egyetemista pere tavaly év elején kezdődött. A vádirat szerint Cs. György 2009. október 28-án a Budapesti Műszaki Főiskola III. kerületi Kiss Árpád tagkollégiumában tartott rendezvényen vett részt, majd egy ismerőse kérésének eleget téve az volt a feladata, hogy a rendezvény befejeztével megakadályozza a nem a kollégiumban lakók bejutását a szobákhoz vezető lépcsőházba.
A rendezvény végén több fiatal, így a közepes fokú alkoholos befolyásoltság és bódító hatású szer hatása alatt álló 22 éves N. Ádám is be akart jutni a kollégiumba. A vádlott és rendezői feladatokat ellátó társai a fiatalt megakadályozták abban, hogy a lépcsőn felmenjen az emeletre, emiatt szóváltás alakult ki közöttük. N. Ádám, miután látta, hogy Cs. György mellett nem tud elmenni, a lépcsőház 1. és 2. emelet közötti részén átmászott a lépcsőkorláton, abba kapaszkodva kívülről igyekezett a 4. emeletre feljutni.
A vádirat szerint Cs. György megfogta N. Ádám korlátba kapaszkodó kezeit, először a jobb, majd a bal kezét a korlátról feszegetve próbálta megakadályozni a továbbjutását. N. Ádám a feszegetés következtében elengedte a korlátot, és háttal a több mint tíz méter mélyen lévő pince betonkövezetére zuhant, s a helyszínen meghalt.
A Fővárosi Törvényszék az elsőfokú ítéletről szóló közleményében kiemelte: annak ellenére, hogy a sértett több mint tízméteres magasságban volt, és a helyszínen tartózkodók is figyelmeztették a vádlottat, ő nem engedte meg, hogy a sértett visszamásszon a korlát belső részére, hanem kijelentette: "menjen vissza, és ott másszon be a lépcsőre, ahol korábban kimászott". Azt is megakadályozta, hogy a sértett megfogja a jobb kezével a korlátot. Eközben a sértett elveszítette az egyensúlyát és lezuhant - olvasható a közleményben.
A törvényszék az ítéletében rámutatott, a vádlottnak feltétlenül előre kellett volna látnia, hogy a kapaszkodás megakadályozásával a sértett lezuhanhat, életét kiolthatja, és ennek lehetőségébe belenyugodott.
Az elsőfokú ítélet szerint Cs. György a büntetés felének letöltése után feltételes szabadságra bocsátható. Az ítélet nem jogerős, mert a vádlott és védője fellebbezést jelentett be felmentésért - olvasható a közleményben.