Harapható luxustűsarkak elvakult gyűjtőknek
Gary Funnell két legendás luxusmárka, JimmyChoo és Christian Louboutin modelljeinek másolatát készíti el megrendelésre, teljesen kézzel. Minden egyes darab elkészítése egy teljes hetet vesz igénybe.
A mester alapanyagnak kiváló minőségű belga étcsokoládét használ, és miután a cipők elnyerték végleges formájukat, szintén minőségi kakaóvajjal vonja be őket, majd pedig következhet a piros, lila vagy fekete, csillogó külső, ez ételfestékkel színezett bevonó. Az eljárás olyannyira tartóssá teszi a műremekeket, hogy akár tíz évig is elállnak – számolt be a Daily Mail.
A női cipők non plus ultrájának tartott JimmyChoo márka alapítója egy malajziai ruhatervező, a cipész családba születő Jimmy Chow Yeang Keat. Első műhelyét a brit főváros északi részében nyitotta meg 1986-ban, különösen akkor vált népszerűvé a nemzetközi elit körökben, amikor 1988-ban nyolc oldalon mutatta be munkáit a Vogue magazinban. A márka renoméját tovább erősítette, hogy Diana walesi hercegnő is szerette és szívesen viselte.
A kultikus márka cipőinek az árai is a luxust tükrözik, a 2013-as tavaszi kollekció egy darabja, egy sima fatalpú papucs például 325 fontba kerül. A kicsit díszesebb, elegánsabb darabokért viszont még ennél is mélyebben a zsebünkbe kell nyúlni, a Parody nevet viselő gladiátor stílusú szandálért 550 fontot, közel 200 ezer forintot kell fizetni.
Christian Loubutin neve egyet jelent a különleges, piros talpú cipőcsodákkal. A dizájner még soha, egyetlen hírességnek sem ajándékozott cipőt, és nem is kért fel senkit, hogy hordja alkotásait díjkiosztókon vagy partikon, ám a sztárok mégis imádják. A vörös talp ötlete állítólag véletlenül született meg: a mester úgy érezte, hogy egy elkészült cipőjéből még hiányzik az energia, így hirtelen ötlettől vezérelve befestette a cipő sarkát piros körömlakkal. A Loubutin cipők sarokmérete általában 12 centimétertől kezdődik, az ára pedig 600 dollártól, vagyis nagyjából 150 ezer forinttól.
Az ára pont annyi, mint az eredetié
A Funnell-család tulajdonában lévő, norfolki Saffire kézművesműhelyben készülő csokicipőket jelenleg a világ legexkluzívabb kézműves édességei között tartják számon. A Saffire Slipper névre keresztelt cipellők darabjáért 700 fontot, csaknem 250 ezer forintot fizetnek az elszánt gyűjtők, ebben az igencsak borsos árban viszont benne van a személyes kiszállítás is.
Bármennyire is különlegesek ezek a csokicipők, 2012 legdrágább édességeinek listájára bizony csak a sereghajtók közé kerülhetnének fel.
Egy bangkoki olasz étterem 640 dollárért (kb. 150 ezer forintért) kínál több apróbb falatokból álló csokoládéválogatást, a pezsgős trüffel, a csokoládémousse tortácska és az epres csokoládés pite önmagában még nem is hangzik annyira különlegesnek, viszont alapanyagként a legjobb minőségű csokoládét, pezsgőt és persze aranylemezkéket használtak fel. 845 dollárt (200 ezer forintot) ér a Noka Vintage csokoládékollekciója, míg a szultán valódi aranyfóliákkal bevont, fügés, barackos, körtés, szarvasgombás és rumos süteménye ezer dollárt kóstál – nagyjából ezzel egy szinten vannak a csokicipők.
A listán ötödikként szerepel kilónkénti 7000 dolláros árával Pierre Hermé Haute Couture makaronja, míg negyedikként Az öreg halász bástyája fantázianévre hallgató desszertért nem átallottak 14500 dollárt kérni. A dobogó harmadik helye a világ legdrágább fagylaltját illetti, a 25 ezer dolláros árért egyetlen gombóc – igaz, különleges techikával és 5 gramm ehető arannyal készült – csokifagyit adnak, valamint egy brillekkel kirakott karperecet. A második helyezés egy japán cukrász, Nobue Ikara Platina tortájának jár a maga 130 ezer dollárjával, az édességet ehető nyaklánc, karkötő és medál díszítette. A világ legdrágábbja pedig egy bonbon, a szamócás finomság darabja 1,4 millió dollárt ér. A töltelék földieprét a legfinomabb és persze egyik legdrágább vörösborban pácolták, de az ár talán mégsem ezt, hanem a bonbon mellé adott, gyönyörű rózsaszín gyémánt értékét tükrözi.
Minden idők legdrágább desszertje egy 2005 karácsonyára készült torta volt. A Diamond fruitcake tervezése hat hónapot, elkészítése pedig további egy hónapot vett igénybe. A tortát kívülről cukormáz és 223 gyémánt díszítette, a többi összetevő azonban továbbra is titkos.